a
  • Haberyum
  • Gündem
  • MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı 14 Mart 2021’de yapılacak

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı 14 Mart 2021’de yapılacak

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

MHP Umumi Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Idare Heyeti (MYK) içtimasının akabinde yaptığı yazılı açıklamada, COVID-19 salgını sebebiyle yalnızca Türkiye değil tüm ülkelerde hayatın olağan akışının yavaşladığına, siyasal, çevre ve ekonomik ilgilerin bir müddetliğine askıya alındığına dikkati çekti.

MHP’nin de insan ve topluluk sağlığındaki tehlikeli gelişmeleri dikkate alarak siyasi faaliyetlerini asgariye indirmek durumunda kaldığını aktaran Bahçeli, dünyanın şimdi bu salgından kurtulamadığına işaret etti.

Salgının hakim ve havi pek çok mütalaa kalıbını etkilemekle kalmayıp kişilerin hayatı yorumlama biçimini ayrıyeten gelecek planlamasını da esaslı değişikliklere uğrattığını belirten Bahçeli, “Salgının ortaya çıkardığı kaidelere ayak uyduran, yeni olağanın ruhuna nüfuz eden, kişisi tavırların yörüngesindeki kaymaları okuyup anlayabilen, buna iyi donanım ve hazırlık içinde olan toplulukların öne çıkıp sivrilecekleri de mümkün bir vakıadır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Müşkülatlı günlerde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır”
Bahçeli, MHP’nin salgınla savaş sürecinde ahlaklı, hassas, sorumlu, tutarlı, unsurlu “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışını titizlikle koruyup uyguladığını vurgulayarak, “Her vakit söz ettiğimiz üzere, tarafımız Türkiye’dir, Türk milletidir. Salgının yayılarak Türkiye’yi kilitlemesini, ağır siyasal ve ekonomik sonuçların tezahürünü arzulayanlar, karanlık niyet ve tıynetleriyle deşifre olmuşlardır.” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin yönetilemez hale gelmesini, kaosa düşmesini, dış irtibatlı ve demokrasi dışı emellerin harekete geçmesini hayal edenlerin telaş içinde kuyruğa girdiğini aktaran Bahçeli, şunları kaydetti:

COVID-19’dan siyasi ikbal ve istikbal devşirmek maksadıyla moral kıymetlerimizi maksat alan, yalan ve iftira düzeneği kurup milletimizin manevi hisarlarında gedik açmayı planlayan hastalıklı ve hasmane siyaset anlayışı geçtiğimiz üç aylık devirde uygunca denetimden çıkmıştır. Yüzlerine demokrasi boyası süren çarpık siyasetçiler, Türkiye’nin mahvı ve mağlubiyeti konusunda yarışmaya girişmişledir. Vaka ve vefat sayısının artışına umut bağlayanlar devamlı ülkemizi kötülemişler, berbat göstermeye tevessül etmişlerdir.”

Bahçeli, “Bunların vatan, millet ve insan sevgileri dip yapmış, ucube siyasi hırsları gözlerine mil çekmiş, vicdanlarını çürütmüştür. Kesin olan bir şey varsa o da şudur; Türkiyemizin müşkülatlı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır.” açıklamasında bulundu.

“Ülkeye, millete yapılabilecek en büyük saygısızlık ve suikasttır”

Atılan her adımı kurcalamanın, yapılan her yeterli işi karalamanın, dürüst ve samimi her uygulamayı baltalamanın zillet cephesinin foyasını ortaya çıkardığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“İnsan ve topluluk sıhhatinin garantiye alınması konusunda başarılı stratejiler takip ve temin edilirken mesela Türkiye ekonomisiyle ilgili fitne siparişine kalkışmak bu ülkeye, bu millete yapılabilecek en büyük saygısızlık ve suikasttır. Çevre izolasyonun ve sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu bir ortamda, üstelik vatandaşlarımızın ölümcül illete yakalanma riskinin bulunduğu günlerde sudan sebeplerle, hayali bahanelerle bozgunculuk yapmak namertliktir.

Mahsusen bilinmelidir ki siyaset hayatın gerçekleriyle bağını koparıp insanın haslet ve hassasiyetlerini dışladığı takdirde karmaşayı, hengameyi, içe dönük kutuplaşmayı tahrik ve teşvik edecektir. CHP’nin, İP’in, HDP’nin, başka marjinal partilerin korona günlerinde yaptığı maatteessüf budur.”

“Devlet-millet entegrasyonu hayranlık uyandırmıştır”

MHP Umum Yöneticisi Bahçeli, devletin birinci vakanın görüldüğü 11 Mart’tan itibaren bütün imkanlarını seferber ettiğini, birinci vefat haberinin ilan edildiği 17 Mart’tan bu tarafa salgınla uğraşta hiçbir aksama, gevşeme, gecikme yaşanmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin rüştünü ziyadesiyle ispat ettiğini, kararların seri olarak alındığını, gereken müdahalelerin anında ve devranında yapıldığını kaydeden Bahçeli, “Yönetimde hiçbir zafiyet görülmemiş, yeni sistemin tabiatına ve ruhuna müzahir olacak biçimde devlet-millet koordinasyonu hayranlık uyandırmıştır. Sağlık Bakanlığımız fedakarca, Bilim Konseyimiz özveriyle, sağlık çalışanlarımız kahramanca, güvenlik güçlerimiz dikkat, dirayet ve cüretle vazifelerini mekanına getirmişlerdir. Hepsine şükran borçlu olduğumuz unutulmamalıdır. ” tabirlerini kullandı.

COVID-19 sebebiyle ömrünü yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, tedavi görenlere de şifa dileğinde bulunan Bahçeli, “Türkiye salgın periyodunda önlemleri sırasıyla ve kararlılıkla almıştır. Mümkün 2. dalganın taarruz ve tasallutuna maruz kalmamak için vatandaşlarımızın maske, aralık ve arilik kurallarına riayet etmeleri zarurettir. Bu zaruret bir beka ve gelecek bahsidir.” davetini yaptı.

“Türkiye’de gerçek hasta muhalefettir, bu marazın ismi da zillettir”

Türkiye’nin salgınla savaşta pek çok ülkenin tersine acziyet ve atalete prim vermediğine, 100’e yakın ülkeye yardım eli uzatarak isminden iftiharla bahsettirdiğine vurgu yapan Bahçeli, gelişmiş ülkelerde 65 yaş üzeri kişiler mevte terk edilip sağlık kuruluşları çöküşün kıyısına gelmişken, Türkiye’nin her kişisine kol kanat gerdiğine, yurtdışında imdat daveti yapan vatandaşlara da muhabbetle ulaştığına dikkati çekti.

Umumi Yönetici Bahçeli, “Bu mümtaz tabloyu kaldıramayan hasis ve hırçın siyasetçilerin kara propagandalarına aldırış eden de hiç olmamıştır. Aziz milletimiz kimin samimi, kimin sahtekar, kimin müşfik, kimin münafık, kimin kahraman, kimin korkak olduğunu basiretle tefrik etmiştir. 19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’na hasta adam yakıştırması yapanların maksatlarının ve zalim araçlarının ne olduğu bugün çok daha netleşmiştir. Türk devleti diri, dik duruşlu ve çok güçlüdür. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye’de gerçek hasta muhalefettir, bu illetin ismi da zillettir.” değerlendirmesini yaptı.

MHP’nin temel görüş ve unsurlarına bağlı kalarak, dünyadaki değişimi ve gelişimi sahih okumak suretiyle Türk milletinin beklentilerini en üst seviyede ele aldığını belirten Bahçeli, MHP siyasetinin istikamet ve iradesinin de bu çerçevede temin ve tesis edildiğini kaydetti.

“Ülkemizin ‘lider ülke’ konumuna gelmesi hem partimizin hem de Cumhur İttifakı’nın stratejik hedefi”

Bahçeli, artan bir heyecanla çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek, şu açıklamalarda bulundu:

“Yeni sıradanın mizanını geçmişimizin muhkem ve muteber emanetleriyle olgunlaştırmak en önemli vazifemizdir. Türk milletinin müteyakkız vasfı; nesilden nesile bir bayrak üzere ulaşan, kutlu bir dilek üzere çağdan çağa intikali sağlanan akıl, ahlak, iman ve irfan dolu müktesebatıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu müktesebata bağlı, haiz ve sadıktır. Cumhur İttifakı da bu müktesebatı muzafferlikle perçinlenmiş geleceğin parlak ufkuyla buluşturacak yüksek ruhtur.

Memleketimizin, ortamında barış ve istikrarın teminatı, memleketler arası bağlantılarda kelam ve itibar sahibi, güçlü bir ‘lider ülke’ konumuna gelmesi için gerekli bütün koşulların hazırlanması hem partimizin hem de Cumhur İttifakı’nın stratejik gayesidir. Bu kapsamda, ulusal kalkınmayı gerçekleştirerek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü olan 2023 yılında ‘lider ülke Türkiye’yi inşa etme vizyonu doğrultusunda bütün gücümüzle savaş edeceğimizin sözü tıpkı devirde bir namus kelamıdır.”

“Terör örgütlerinin, bölücü dayatmaların sonu gelmiştir”

Terörün kökünü kazımak için varını ağırı inançla harekete geçirmiş bir Türkiye’nin olduğuna işaret eden Bahçeli, hudut ötesinde Pençe-Kartal, Pençe-Kaplan operasyonlarıyla teröristlerin saklandığı, sığındığı, barındığı, ürediği ortamları karadan ve havadan vuran bir Türkiye muktedirliğinin kelam konusu olduğunu vurguladı.

MHP Umumi Yöneticisi Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Girilmez denilen Haftanin’e kahraman Mehmetlerimiz kurşun üzere girmişlerdir. Artık terör örgütlerinin, bölücü dayatmaların sonu gelmiştir. İhanet ve rezalet bucağa sıkışmıştır. Libya’da tarihin davetine kulak verip haktan ve hakikatten yana hal alan, zalime zalim, katile katil diyen soylu ve sağlam bir irade çok şükür devreye alınmıştır.

Türkiye Şark Akdeniz’de egemenlik haklarını çiğneyenlere karşı tetiktedir, teyakkuz halindedir. Kıbrıs’ta kanlı ve hain oyun kuranlara karşı dikkatli ve uyanıktır. Bölgesel ve global güç odaklarının senaryolarına 83 milyon Türk vatandaşı tek nefes halinde cephe almış, reaksiyon koymuş, adaletten ve legal haklardan yana vaziyetini göstermiştir.”

Kardeşlikle geçen Türk asırlarının yegane teminatları olduğunun altını çizen Bahçeli, “Milli bekamız bir yakut üzere siyasi gururumuzun tacıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye sevdasını, Türklüğe duyduğu emsalsiz ve eşsiz bağlılığını her kural altında korumaya, gerekirse de müdafaaya yeminlidir.” tabirlerini kullandı.

Bahçeli, açıklamasında, “Hesap yapmayacağız, çetele tutmayacağız, açık aramayacağız, eksik araştırmayacağız, yangından mal kaçırma yüzsüzlüğüne kapılmayacağız. Siyasetimizi adam üzere yapacağız, mertçe yapacağız, milletimizin başını öne eğmek isteyen yerli ve yabancı işbirlikçilere son mensubumuza kadar sabırla, akılla ve yiğitçe direneceğiz.” vurgusunu yaptı.

“Bölgemizde Türkiye’den habersiz bir kuşun havalanması artık imkansızdır”

MHP Umumî Lideri Bahçeli, had ötesinde yaşanan gelişmelere ait de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sınırlarımızın derhal dibinde kurdukları ihanet borsası aracılığıyla hunhar pazarlıklar yapan, kapalı görüşmelerle Kürdistan temeli kazdığını zanneden kim varsa tavsiyem, Türkiye’nin kudretini dikkate ve hesaba katmalarıdır. Ortamımızda Türkiye’den habersiz bir kuşun havalanması artık imkansızdır. Fırat’ın kıyısında canavarın kapmak için pusuya yattığı kuzunun güvenliği büyük Türk milletine emanettir. Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da, Libya’da istikrar ve barış ikliminin vasat bulması da yürekten dileğimizdir.

Milliyetçi Hareket Partisi yeni dünyanın siyasi ve ekonomik felsefesini analitik bir bakış, ulusal bir uyanış halinde tefsir edip geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin tezahürüne donanımlı takımlarıyla, devasa fikriyatıyla hizmet edecek, bu mükellefiyetinden ödün vermeyecektir. Bu nedenle her dava arkadaşımız yüksek bir sorumluluk ahlakıyla, nefsine ve egolarına yenilmeden, sorunlara hesabi yaklaşmadan, empati ve fazilet marifetiyle savaşını sürdürecektir. Amaç cumhuriyetin 100. yıl dönümüne Cumhur İttifakı’nın birleştirici ve kaynaştırıcı unsurlarıyla ulaşmak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin düzgünce yerleşmesine destek vermektir.”

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı 14 Mart 2021’de yapılacak

İnsan hak ve hürriyeti, hukukun üstünlüğü, ulusal kimlik, ulusal lisan, ulusal kültür, ulusal tarih, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, millete mensubiyet ve adalet üzere kıymetlerin Türk milliyetçiliğinin ana gövdesi olmakla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nin temel referans kaynakları olduğunu kaydeden Bahçeli, “Partimiz, içinde milletin olmadığı hiç bir amacı asla kabul etmeyecektir. Türk milletinin ulusal ve manevi kıymetler manzumesinin tamamını tefekküründe toplayıp siyaset yapan partimiz, bu yanıyla toplumsal merkezin de siyasi temsilcisidir. Hizmetimiz ağır, bir o kadar da kutsaldır.” açıklamasını yaptı.

COVID-19 salgını sebebiyle ara verilmek durumunda kalınan MYK içtimasında bugün açıklamasında taraf verdiği problemlerin ayrıntılı olarak değerlendirildiğini, bundan sonraki siyasi gündem ve çalışmalar üzerinde görüş birliği sağlandığını bildiren Bahçeli, “Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021 tarihinde yapılması da görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. Sırasıyla yapılacak kaza ve vilayet kongrelerimizin hazırlanmış takvimi de devranı geldiğinde paylaşılacaktır.” malumatını paylaştı.

“Gayemiz büyük Türkiye’ye bağımsızlık ve beka içinde ulaşmaktır”

MHP Umumî Lideri Bahçeli, açıklamasını şu değerlendirmelerle sonlandırdı:

“Milliyetçi Hareket Partisi algı operasyonlarına, batakhaneye dönen içtimaî medya oyunlarına, ısmarlama ve ipotekli kamuoyu araştırma şirketlerine aldırış etmeden Cumhur İttifakı’nın itibar ve iradesiyle hengamında yapılacak seçimlere hazırlanacak, şeytana da külahını aykırı giydirecektir. Partimiz üzerinde plan yapan, şehidin şühedanın hatıralarına leke süren, içimizde seri nifak üretimine meyleden her kim olursa olsun ayıklanıp aramızdan ve gönlümüzden uzaklaştırılacaktır. Gayemiz büyük Türkiye’ye bağımsızlık ve beka içinde ulaşmaktır.

Yüksek gayelerimizi, geçmişle geleceği bağlayan müstesna ülkülerimizi sabote etmek, sekteye uğratmak ve önünü kesmek için nöbetleşe devriye cinsine çıkanlar asla başarılı olmayacaklardır.”

Kaynak: AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Muğla’da geçersiz içki operasyonu!