a

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Meteoroloji Genel Müdüriyetinin duyurusuna nazaran, bugün ülke geneli kesimli ve taraf nokta çok bulutlu olacak.

Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Garp Karadeniz ve Orta Karadeniz’in iç kesitleri ile Isparta, Burdur, Giresun ve Gümüşhane muhitlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Hava sıcaklığının iç ve şark bölümlerde 2 ila 4 kademe artacağı, sair noktalarda değerli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim sıradanları civarında seyredeceği kestirim ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı taraflardan hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan mekanlarda yağış anında bölge mahal kuvvetli esmesi bekleniyor.

6 bölgede için “kuvvetli sağanak”

Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdüriyetinden yapılan açıklamaya nazaran, bugün öğlen saatlerinden itibaren Trakya ile Marmara’nın güney ve doğusunda (Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) mahallî olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak görüleceği iddia ediliyor.

Kuvvetli rüzgar, sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, dolu, eğimin yüksek olduğu noktalarda heyelan, ulaşımda aksama üzere olası aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

“Sel, su baskını, yıldırım, dolu, heyelan ve rüzgar” uyarısı

Meteoroloji 1. Yer Müdüriyeti, Marmara’nın doğusu ile Trakya için lokal kuvvetli yağış ihtarında bulundu. 

Meteoroloji 1. Nahiye Müdüriyetinden yapılan açıklamada, bugün öğlen saatlerinden itibaren Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile Marmara’nın doğusunda (Yalova, Kocaeli ve Sakarya) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi. 

Açıklamada, kuvvetli yağış binaenaleyh bu kesimlerde sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksama üzere aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Kaynak: AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hırsızlar SP hastası evladın kişisel bisikletini çaldı