a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan: Biz büyük bir aileyiz

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan: Biz büyük bir aileyiz

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, asrın en yıkıcı sarsıntısının yaşandığı birinci günden itibaren el ele veren, bir ve birlikte olan hemşehrilerine teşekkür etti. Menemen’de küçüğünden büyüğüne herkesin unutulmaz bir dayanışma içerisinde hareket ettiğini belirten Pehlivan, “Şimdi de afet bölgesinden kentimize gelen vatandaşlarımız için kenetlendik. Duygulandıran notlarıyla oyuncaklarını bırakan hoş yürekli çocuklarımızın gözlerinden, sırtında besin taşıyan yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın ellerinden öpüyorum. Biz, daima birlikte büyük bir aileyiz” dedi.

Menemen Belediyesi, ülkemizi sarsan sarsıntı felaketinden sonra afetzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Menemen Belediyesi bünyesinde bulunan toplumsal markette ilçede konuk edilen depremzede vatandaşların gereksinimleri karşılanıyor.

“Unutulmaz bir dayanışma var”

Depremin yaşandığı kentlerden Menemen’e gelen vatandaşlarla ilgili açıklama yapan Lider Vekili Pehlivan, “Ülkemiz, yüzyılın en yıkıcı afetiyle sarsıldı. Menemen halkı olarak birinci günden itibaren ele verecek güçlerimizi birleştirdik. Bu sıkıntı günlerde unutulmaz bir dayanışma örneği gösterdik. Daima birlikte sarsıntı bölgesine yardımlarımızı ulaştırmayı başardık. Artık de bu dayanışmayı ilçemize gelen afetzede yurttaşlarımız için devam ettiriyoruz. Belediyemizin Gölpark’taki Toplumsal Marketimizde depremzede vatandaşlar için paklık ve şahsî bakım gereçleri üzere hijyen eserleri, her yaştan iç giysi eşyası, hiç kullanılmamış kışlık ayakkabı ve kışlık giysi eşyaları, bebek maması ve besin eserleri üzere birçok materyal muhtaçlığı olduğunu tespit ettik. Değerli hemşehrilerimiz, bu gereksinim gereçlerini getiriyor ya da temin ettiklerinde bize telefon ediyor gidip alıyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımızın dayanışmasında öncülük ediyoruz. Gelen eserleri ayrıştırarak çalışanlarımız aracılığıyla gereksinim sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz. Gün dayanışma ve birlik günü. Bu mevzuda duyarlılıklarının devam etmesi en büyük temennimiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Depremzede Çocuklar Zeytin Ağaçlarına İlk Can Suyunu Verdi