DOLAR

32,7843$% 0.04

EURO

35,2146% 0.04

GRAM ALTIN

2.456,34%-0,04

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

TAM ALTIN

15.697,00%1,80

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Genel
  • Mekteplerinin kapatılacağı argümanları üzerine öğrenci ve veliler mektep önünde toplandı

Mekteplerinin kapatılacağı argümanları üzerine öğrenci ve veliler mektep önünde toplandı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg


Isparta’da eğitim talim gördükleri ilkokulun kapatılacağı savları üzerine öğrenci ve veliler, mektep önünde toplanarak, yetkililerden mekteplerinin kapatılmamasını istediler.

Isparta’da Işıkkent Mahallesi’nde bulunan Şehit Polis Akif Altay İlkokulu’nun yeni eğitim tedrisat yılında kapatılarak bitişiğinde bulunan Şehit Tevhit Akkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne devredileceği argümanları üzerine öğrenci ve veliler mektep önünde toplandı. Ellerinde “Pandemi sürecinde kalabalık sınıfta ders yapamam”, “Tek ilkokul diğer yok”, “Mahallenin bu mektebe gereksinimi var” üzere pankartlar açan talebeler, mektebin kapatılmamasını istedi.

“Okulumuzun mevcut kurallarda devam etmesini istiyoruz”

Küme ismine gazetecilere açıklama yapan Şehit Polis Akif Altay İlkokulu Mektep Aile Birliği Lideri Olcay Özgen, mektebin eğitim talime başladığı yıldan bu yana mütemadi olarak kapatılacağı söylentileri ile savaş ettiğini belirterek, “Bugün gelinen noktada mektebimizin kademeli olarak kapatılması ve mektebimizin bitişiğinde bulunan Şehit Tevhit Akkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne devredilmesi kelam bahsidir. Biz mektebimizin mevcut kurallarda devam etmesini istiyoruz” dedi.

“Çocuklarımız çok üzgün”

Evlatların mekteplerin açılacağı birinci günde 40 dakikalık teneffüsün hayalini kurarken, özledikleri mektep binasına kavuşamama gerçeği ile karşı zıdda kaldıklarını kaydeden Özgen, “Mevcut okulumuza en yakın mektep yaklaşık bir kilometre olup, sair mekteplere daha uzaktır. Talebelerimiz her gün 4 kilometre yolu nasıl gidip geleceklerdir. Bu mektepler bu binada açılalı şimdi 4 yıl oldu, imam hatip lisesi fiziki kurallarını göz önünde bulundurmadan bünyesine bir de ortaokul ek etmiş ve her yıl kapasitesinden çokça öğrenci alarak bugün argümanlarına nazaran doluluk orantısına ulaşmıştır. Bu planlamalar yapılırken neden 4 yıl sonrası hesap edilmemiştir? Bu plansızlığın sonuçlarına bizim ilkokul evlatlarımızın kapatılması ne kadar etiktir? Başkaca pandemi sürecinde olmamız sebebiyle tedirginiz. Mektebimizin kapatılma kararı açıklanmasıyla birlikte evlatlarımızın etraf mekteplere dağıtılması sonucu kalabalık sınıflarda eğitim almasına gönlümüz razı değildir. Biz evlatlarımızın sistemlerinin bozulmamasını istiyoruz. Evlatlarımız çok üzgün. Bu hususta yetkililere sesleniyoruz; evlatlarımızın seslerine kulak verin ve mektebimizi kapatmayın” tabirlerini kullandı.

“Bizim mahalleye yararlı bir okul”

Muzaffer Türkeş Mahallesi Muhtarı İlker İbrahim Zaviye de Işıkkent Mahallesi’nde yer alan mektebin kendi mahallesine nispeten yararlı olduğunu söyledi. Zaviye, “Buradan sayın valimizin, sayın vekillerimizin ve sayın vilayet ulusal eğitim yöneticimizin sesimizi duymasını ve bize yardımcı olmasını rica ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Juventus’ta gaye Emerson Palmieri