DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Magazin
  • MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY KRALİYET AİLESİNDEN BİR ADIM DAHA UZAKLAŞTILAR

MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY KRALİYET AİLESİNDEN BİR ADIM DAHA UZAKLAŞTILAR

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

‘Sussex Royal’ vakıflarındaki işleri sonlandıran Meghan Markle ve Prens Harry, İngiliz Kraliyet Ailesi'nden ayrılma süreçlerini tamamladılar. Temmuz ayında vakfın kapanması için resmi evrakları teslim eden Markle ve Prens Harry, artık vakıf işlerine ‘Sussex Royal’ ismi altında devam etmeyecekler. 

Ocak 2020’de yaptıkları açıklama ile takipçilerine Kraliyet Ailesinden ayrılacaklarını duyuran Markle ve Prens Harry, tüm dünyada şok tesiri yaratmışlardı. Birkaç hafta sonrasında epeyce komplike bir duruma dönüşen bu ayrılık, kraliyet çiftleri arasında gerginliğe ve sayısız söylentiye sebep olmuştu. Şubat ayına kadar Sussex çifti hakkında bir karara varan Kraliçe II. Elizabeth, kararlarına hürmet duyduğunu gelgelelim Meghan ve Harry’nin ‘Royal’ ünvanını kullanamayacaklarını duyurmuştu. Bu karar sebebiyle ‘Sussex Royal’ vakıflarını kapatmak durumunda kalan Markle ve Prens Harry, yeni maksatlarını bildirmişlerdi. 

‘Sussex Royal’ Instagram hesaplarındaki paylaşımları da sonlandırmak zorunda kalan Meghan ve Harry’nin internet siteleri üzerinden, “Dük ve Düşes artık Kraliyet Ailesinin resmi çalışan üyeleri değiller ve bu mevzuda ‘Royal’ ünvanının makul tertiplerde ve vakıflarda kullanılmaması kararını aldılar.” açıklaması yapıldı. 

Kraliyet Ailesinden resmen ayrılmadan önce Nisan ayında bir güncelleme paylaşılarak, “Monarşi yahut Kabine Ofisi tarafından denizaşırı 'Kraliyet' sözünün tasarrufu konusunda rastgele bir yargı salahiyeti olmamakla birlikte, 2020 İlkbahar geçiş sürecinde Sussex Dükü ve Düşesi rastgele bir nahiyede 'Sussex Royal' yahut 'Royal' sözünün tekrarı kullanma niyetinde değildir (İngiltere içinde yahut öteki bir şekilde)” denmişti. Hayatlarındaki bir bölümü kapatıp yenisine yelken açan Markle ve Prens Harry çifti, bağımsız bir vakıf kurarak çalışmalarına devam edeceklerini söylemişlerdi. 

Yapılan güncellemeden sonra Nisan ayında yeni vakıf çalışmalarının ‘Archewell’ ismi altına yapılacağını duyuran Markle ve Prens Harry, bu isim için oğulları Archie’den ilham aldıklarını söylediler. Telegraph gazetesine bir röportaj veren Prens Harry, “Sussex Royal isminden önce ‘Arche’ ismini düşünmüştük. Bu Yunanca ‘eylem kaynağı’ mealine geliyor. Bu konsept ile güçlü bir bağ kurduk ve bir gün bu isim altına bir vakıf kurmak istedik ve birebir şekilde bu oğulumuzun da isminin ilham kaynağı. Archewell, güç ve hareket sözlerini birleştiren antik bir söz ve hepimizin ilham alması gereken bir kaynak,” diyerek eşi Markle ve kendisinin bu ismi çok sevdiklerini dile getirmişti.

Şimdilerde oğulları Archie ile bir arada Los Angeles’ta yaşayan Meghan Markle ve Prens Harry, ABD’deki toplumsal ara tavsiyelerine uyarak Archewell vakıflarının çalışmalarına ara verdiler. Dünya eski nizamına geri döndüğünde çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizden çift, farklı bir isim ile misal çalışmalarını sürdürecekler.  

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DIOR COUTURE KOLEKSİYONU İÇİN İTALYAN FILMINDEN BİR İSİMLE İŞBİRLİĞİ YAPTI