DOLAR

32,8415$% 0.17

EURO

35,3647% 0.09

GRAM ALTIN

2.454,36%0,19

ÇEYREK ALTIN

4.001,00%-0,17

TAM ALTIN

16.005,00%-0,18

BİST100

10.647,91%-0,31

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Magazin
  • MEGHAN MARKLE HAMİLELİĞİNDE ‘KORUMASIZ’ HİSSETMİŞ

MEGHAN MARKLE HAMİLELİĞİNDE ‘KORUMASIZ’ HİSSETMİŞ

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Hamileliği boyunca ‘korumasız’ hissettiği söylenilen Meghan Markle, E! News’un haberindeki duruşma belgelerine nazaran Kraliyet Ailesinden yeteri kadar destek görememiş. Belgelerde, avukatlar, Meghan ve arkadaşlarının İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından ‘susturulduğunu’ belirtirken, 2019’daki hamileliği vadesinde medya tarafından yaşadığı ağırlıkta aileden destek görmediği söyleniyor. 

“Meghan Markle, İngiltere’deki magazin medyası tarafından yanlış ve zarar veren haberlere husus oldu, bilhassa Mail on Sunday tarafından. Bu da onun mental ve duygusal sıhhatine önemli zarar verdi. Onu daha önce bu durumda görmeyen arkadaşları, Kraliyet Ailesi tarafından desteklenmemesi ve kendini savunmasına müsaade vermemeleri nedeniyle bilhassa hamile olduğundan Markle’ın sıhhati için endişelendiler. ” yazan belgelerde, Markle’ın hamileliği boyunca yaşadığı süreç anlatılıyor. 

Babası Thomas Markle ile aralarındaki şahsi konuşmaları magazin medyasında yayınladıkları için Ekim 2019’da ‘Mail on Sunday’ gazetesi ve yayın şirketi Associated Newspapers Unlimited’e dava açan Markle, kişisel hayatına hürmet olmadığını vurgulamıştı. Markle’ın babasına elle yazdığı mektubu gazetede yayınlayan Mail On Sunday’in bu hareketinin, kişilik haklarına karşı geldiği söylenmişti. 

Bu davada bulunan son belgelerde Meghan’ın avukatları birebir zamanda İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Meghan ve ailesine bu haberler hakkında konuşmamaları gerektiğini söylediğini ortaya çıkardı. “Kensington Sarayı Muhabere Ekibi tarafından Meghan'ın tüm arkadaşlarının ve ailesinin, Birleşik Krallık gazetelerine onun hakkında yanlış bilgi verilmesine karşın, rastgele bir medya kuruluşu tarafından yaklaşıldığında “yorum yok” demesi gerekiyordu.” yazan belgeler, Markle’ın konuşmasına engel olunduğunu gösteriyor. “Arkadaşları arasındaki bu hayal kırıklığı, kaynakların yanlış haberler yapmasına müsaade verilmesine karşı herkese susturulduklarını hissettirdi. Onu en uygun tanıyanlara sessiz kalmaları gerektiği söylendi,” diye devam eden belgelerde, Meghan’ın birçok arkadaşının bu haberlere karşı açıklamalar yapmak istedikleri belirtiyor. 

Bu süreçte Markle’ı korumak ismine kimliklerini belirtmeden People dergisine konuşan kimi arkadaşları, İngiliz Kraliyet Ailesi'nden destek göremedikleri için olayları kendileri düzeltmeye çalıştılar. Meghan’ın avukatlarına nazaran Kensington Sarayının sessizliği, Meghan’ın arkadaşlarını harekete geçirmeye itti. “Muhtemelen bu nedenden dolayı ve İngiltere magazin basın müdahalesiyle ilgili telaşlar, birkaç arkadaşın desteğini anonim olarak yapmalarına sebep oldu.” diyen belgelerde, Meghan’ın gizlice açıklama yapan arkadaşlarından bahsediliyor. 

Ocak ayında Prens Harry ile birlikte Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı alan Meghan Markle, ilk olarak Kanada’ya taşınmış ve daha sonra Los Angeles’a yerleşmişti. Son yıllarda medya tarafından eleştirilmesi ve mütemadi yanlış haberlere mevzu olmasının, bu kararın en büyük sebeplerinden biri olduğu düşünülürken, ortaya çıkan bu belgeler teorileri doğruladı. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Doğal havuzların eski günlerine kavuşması bekleniyor