a

Maden şehidinin ikizleri taburcu oldu

Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan maden ocağında meydana gelen kazada eşini kaybeden ve ‘yılın annesi’ seçildiği evlatlarına kavuşan 24 yaşındaki Sena Sıla Yıldırım ile ikizleri Nefes ve Deniz, tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu oldu.

Bartın’ın Amasra ilçesinde 14 Ekim 2022 tarihinde meydana gelen maden faciası geriye yürek burkan hikayeler bıraktı. 

Yaşanan faciada 42 maden işçisi hayatını kaybetti.

Maden şehidi ikiz bebeklerini göremedi

42 maden ciden biri olan 27 yaşındaki Şaban Yıldırım, geride 5 aylık hamile eşini ve hiç kucağına alamadığı ikiz bebeklerini bıraktı.

Eşi hayattayken evlat sahibi olacağının haberini alan ve doğacak bebekleri Deniz ve Nefes’in isimlerini eşiyle birlikte belirleyen 24 yaşındaki Sena Sıla Yıldırım, “yılın annesi” seçildiği hastanede 2 Ocak tarihinde çocuklarını dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşadı.

18 gün yoğun bakımda kaldılar

Bin 800 gram ağırlığında dünyaya gelen ve erken doğum nedeniyle yaklaşık 18 gün boyunca gelişimlerini tamamlamak için yoğun bakım ünitesinde tedavi gören ikizler ve Anne Yıldırım, tedavilerinin tamamlanmasının ardından hastaneden alkışlar eşliğinde taburcu oldu.

“Bizimkisi küçük çaplı bir sağlık sorunuydu”

Doğum sürecinin oldukça zor olduğunu belirten anne Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

“Bartın’dan buraya sancılarla sevk edildim. Sağ olsun Atakan Hocam doğumu gerçekleştirdi. Bin 880 ve bin 800 gram olarak dünyaya geldiler. Bizimkisi küçük çaplı bir sağlık sorunuydu. Çok daha farklı sağlık sorunlarıyla buluşan çocuklar ve bebekler var. Onları gördükten sonra ben çok fazlasıyla şükrettim. Deniz ve Nefes Türkiye’nin çocukları oldular. Emanetleri yalnız bırakmadılar. Hastane yönetimine hediyeler bırakılmış çok teşekkür ediyorum. Buradan gerçekten yüzüm gülerek ayrılıyorum. Başta doğumu sağlayan Atakan hocama, Sağlık Bakanına, hastane yönetimine, çalışanlarına ve yoğun bakım ünitesine gerçekten çok teşekkür ederim.”

Kaynak: Ensonhaber

Ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zeytin Dalı Harekatı’nın 5’inci yıl dönümü