a

Kurallara uymayanlar için vatandaş ihbar hattı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

15 Haziran’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere, Jandarma Genel Komutanlığı’na ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne restoran, lokanta, kafeterya ile konaklama tesislerinin murakabesi bahisli yazı gönderildi. Metinde, 30 Mayıs-11 Haziran arasında corona virüs vaka sayısı binin altına düşerken denetimli sıradanlaşma sürecine geçişle birlikte 12, 13, 14 Haziran’da vaka sayılarının 1.195, 1.459 ve 1.562’ye çıktığı vurgulandı.

Hürriyet gazetesinden Aysel Alp’in haberine nazaran, sayılardaki artışın kurallara uyulmamasından kaynaklandığı belirtilen yazıda ilgili kurumlar özetle şöyle uyarıldı:

TEFTIŞLERI ARTTIRIN

“Mesafe kuralı başta olmak üzere uyulması gereken kuralların ihlal edildiğine ilişkin toplumsal medya, yazılı ve görsel basına yansıyan imgelerin yanı sıra konuya ilişkin bilgiler Bakanlığımıza ulaşmaktadır. Bu kapsamda lokanta, restoran, kafe üzere işletmelerin haftada en az 2 kere denetlenmesi, mahsusen akşam saatlerinden itibaren ağırlaşan ve cümbüş mekânlarına dönüşebilecek yeme içme konumlarında teftişlerin arttırılması.

ALO 155,156 VE 112

Vatandaşların kurallara uymayan işletmeleri 155, 156 ve 112 numaralarını arayarak ihbar edebileceklerine yönelik bilgilendirilmeleri, buna ilişkin anonsların yapılmasının sağlanması, bu kapsamda yapılacak ihbarlara gecikmeksizin müdahale edilmesi için tüm kolluk ünitelerinin uyarılması. Önlemlere uymayanlara ilgili kanun yeterince para cezası verilmesi hususunda haberlerinizi ve gereğini kıymetle arz ve rica ederim.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Metecan Birsen KafKaf’ta kaldı