a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Kocaelili berberler ve kuaförler deprem bölgesinde

Kocaelili berberler ve kuaförler deprem bölgesinde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin takviyesiyle sarsıntı bölgesine giden Kocaelili kuaför ve berberler Depremzede vatandaşları fiyatsız tıraş etti.

Kahramanmaraş merkezli zelzelenin birinci anlarından itibaren gruplarını sevk eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, zelzele bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Lider Büyükakın’ın bölgedeki insani gereksinim için bulunduğu davete odalar sessiz kalmadı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’DAN ÇAĞRI

Hatay’da bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, depremzede vatandaşların insani gereksinimleri karşılamak için davette bulundu. Lider Büyükakın’ın bu davetine Kocaeli Berberler Odası, Kocaeli Kuaförler Odası, Gebze Berberler ve Kuaförler Odası ile Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası ses verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım takviyesiyle odaya bağlı kuaför ve berberler Hatay’a gitti.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ULAŞIM VE ÇADIR DESTEĞİ

Kocaeli Berberler Odası Lideri Mustafa Bozkurt, Kocaeli Kuaförler Odası Lideri Yavuz Doğar, Gebze Berberler ve Kuaförler Odası Lideri Metin Yaşar ile Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası Lideri Mevlüt’ün Gül’ün yer aldığı 45 berber ve kuaförün bulunduğu takım için bölgede Kocaeli Büyükşehir Belediyesince bir çadır kuruldu.

45 ESNAF İSTEKLİ OLARAK BÖLGEDE

17 Ağustos 1999 Marmara zelzelesi yaşayan kuaförler ve berberler benzeri bir felaketi yaşayan Hatay’da ki vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Depremzede vatandaşlar Kocaelili kuaför ve berberler tarafından fiyatsız tıraş edildi. 45 kişinin yer aldığı grup bir müddet sarsıntı bölgesinde kalarak vatandaşların gereksinimlerine karşılık verecek.

“BİZDE BU ACIYI YAŞADIK”

Kocaeli Berberler Odası Lideri Mustafa Bozkurt; “Bugün insani bir yardım için Hatay’dayız. Buradaki insanları en uygun biz anlarız. 17 Ağustos 1999 Marmara sarsıntısını yaşadık. Bugün burada olma sebebimiz daha evvel bu türlü bir acıyı yaşamış ve neye gereksinim olduğunu bildiğimiz içindir. Benimle birlikte Kocaeli Kuaförler Odası, Gebze Berberler ve Kuaförler Odası ile Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası burada. Büyükşehir Belediyemizin kurduğu çadırda vatandaşlarımızı fiyatsız tıraş ediyoruz. Bir müddet daha burada olacağız. Bizlere takviye veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyor. Milletimize bir daha bu türlü bir felaket yaşatmaması için Allah’a dua ediyorum” tabirini kullandı.

“NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Bölgedeki depremzedelerin berber ve kuaför gereksinimi vardı. Odalarımızla görüştük. Sağolsunlar tüm grup ve ekipmanlarını toplayıp bir gün sonra bölgeye geldiler. İstekli olarak vatandaşları fiyatsız tıraş ediyorlar. Daha evvel bu acıyı yaşayan bir kentiz. Esnafımız bu hassaslığına teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Soyer Hatay’ın ardından Osmaniye’ye geçti “En iyi hizmeti üretmek zorundayız”