a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Karşılıklı şiddet davasında baba ile kızının cezası muayyen oldu

Karşılıklı şiddet davasında baba ile kızının cezası muayyen oldu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Toplumsal medyada paylaşılan bir imgede 21 yaşındaki kızına azap yaptığının belirlenmesi üzerine, baba ve kızı hakkında karşılıklı “yaralama” kabahatinden açılan dava, karara bağlandı.

İstanbul l 19. Asliye Ceza Duruşmasındaki duruşmaya müşteki sanık Muzaffer A. katıldı. Müşteki-sanık Tuğba A’yı ise avukatı Hikaye Buse Aslan Alakuzu temsil etti.

Duruşmada laf alan Tuğba A’nın avukatı Hikaye Buse Aslan Alakuzu, müvekkilin yatalak olan annesine bakma sorumluluğu üstelendiğini, kendisi ve ailesini savunduğunu ve şiddete maruz kaldığının medya imgelerinden anlaşılacağını söyledi. 

KUPA SİLAH SAYILDI

Muzaffer A.’nın, silahtan sayılan eşya (kupa) ile kızı olan Tuğba A.’yı darp ettiğini tabir eden avukat Alakuzu, müvekkilinin aksiyonunun legal müdafaa sayılmasını, baba Muzaffer A’nın ise cezalandırılmasını istedi.

Müşteki sanık Muzaffer A. da savunmasında, kızının kendisinin başına vurduğunu savunarak, “O bana vururken esas duruşta mı bekleseydim? Beraatimi istiyorum” diye konuştu.

Davayı karara bağlayan duruşma, Muzaffer A.’yı silahtan sayılan eşya ile öz kızına karşı haksız tahrik altında “kasten yaralama” kabahatinden 1 yıl 4 ay 25 gün mahpus cezası verdi. Duruşma, bu cezanın 2 yıl ertelenmesine hükmetti.

Müşteki sanık Tuğba A’yı da haksız tahrik altında babasına karşı “kasten yaralama” cürmünden 4 ay 15 gün mahpus cezasına çarptıran duruşma, verilecek cezanın sanığın geleceği üzerindeki tesirini dikkate alarak cezayı 3 ay 22 güne indirdi.

Duruşma, Tuğba A. hakkında kararın açıklanmasını ise geriye bırakılmasına hükmetti.

3.5 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki-sanık Muzaffer A’nın, “çocuğuna karşı yalın tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek halde kasten yaralama” cürmünden 1 yıl 1 ay 15 günden 3 yıl 5 ay 15 güne kadar mahpusla cezalandırılması istenmişti.

İddianamede Tuğba A’nın da “babasına karşı olağan tıbbi müdahaleyle giderilecek halde kasten yaralama” kabahatinden 4,5 aydan 1 yıl 1 ay 15 güne kadar mahpusla cezalandırılması talep edilmişti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Esenyurt’ta rekor: Minibüsten 37 yolcu çıktı, şoförün bahanesi ‘pes’ dedirtti