a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Kapem Eğitmenleri ve Gönüllüler Bu Kez Depremzede Çocuklar İçin Seferber Oldu

Kapem Eğitmenleri ve Gönüllüler Bu Kez Depremzede Çocuklar İçin Seferber Oldu

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü istekli eğitmenlerle birlikte, depremzede çocuklar için akıl-zeka oyunları ve fotoğraf atölyesi aktifliği düzenledi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen bir birçok kentte tesirli olan zelzelenin akabinde, Nevşehir’de konuk edilen depremzedelerin acılarına ortak olan ve bir nebze de olsa yaralarına merhem olmaya çalışan Nevşehir Belediyesi, çocukların zelzele psikolojisini üzerlerinden atması için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü son olarak Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) eğitmenleri, istekli eğitmenler ve Ortahisar Çocuklar Gülsün Derneği üyeleri ile birlikte Ortahisar’da bulunan Fatih Ortaokulu’nda, 7-12 yaş kümesi depremzede öğrenciler için akıl-zeka oyunları ve fotoğraf atölyesi aktifliği yaptı. Aktiflikte, vazifeli eğitmenler ve gönüllüler eşliğinde fotoğraf ve boyama yaparak oyunlar oynayan çocuklar, bir nebze de olsa içinde bulundukları olumsuz psikolojiden kurtulma fırsatı elde etti.

Etkinlik sonunda çocuklara Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından boyama ve kıssa kitapları armağan edildi.

Bu ortada aktifliğe katılan çocukların ailelerine yönelik ise psikososyal dayanak çalışması gerçekleştirildi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Deprem Bilim Kurulu İPA’da Çalışacak