a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Kanada, Filistinli kıza öldükten sonra vize verdi

Kanada, Filistinli kıza öldükten sonra vize verdi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kanada’da yayın yapan CBC News kanalına nazaran, ülkeye sığınan Filistinli anne Samar Alkhdour, Gazze’deki hasta kızını ülkeye getirebilmek için birkaç yıl evvel Kanada Dışişleri Bakanlığına başvurdu lakin kızı, müsaade çıkmadan hayatını kaybetti.

CBC News’e konuşan anne, Gazze’de akrabalarının yanında kalan serebral palsi hastası 13 yaşındaki kızını 2017’den bu yana göremediğini söz etti.

İsrail’in 7 Ekim 2023 sonrası Gazze’yi işgali başladığında, kızının, akrabalarıyla bir kiliseye sığındığını aktaran Alkhdour, kızının hastalığı nedeniyle kullanması gereken ilaçlar, özel olarak tüketmesi gereken besinler olduğunu söyledi.

Alkhdour, İsrail’in Gazze’yi işgali nedeniyle kızının gereksinimlerinin karşılanamadığını, sıhhat durumunun kötüleştiğini bu nedenle hayatını yitirdiğini aktardı.

Alkhdour, hayatını kaybetmesinden 2 hafta sonra, kızını ülkeye getirebilmesi için Kanada Dışişleri Bakanlığından müsaade çıktığını söz etti.

KAYNAK: HABER7, AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Brezilya ve İsrail ortasında tansiyon: Silva istenmeyen kişi ilan edildi