a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Kamala Harris, ABD üssüne atağın gerisindeki ülkeyi açıkladı

Kamala Harris, ABD üssüne atağın gerisindeki ülkeyi açıkladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris, Ürdün’ün kuzeydoğusunda Suriye hududu yakınlarında Tower 22 isimli ABD üssüne düzenlenen hücumla ilgili İran’ı gaye gösterdi. Harris, “Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sonu yakınlarında İran takviyeli militan kümelerin alçakça saldırısı sonucu hayatını kaybeden 3 ABD’li askerin yasını tutuyoruz. Dualarımız onların sevdikleri ve yaralılarla birlikte” dedi.

“SORUMLULARDAN HESAP SORACAĞIZ”

Saldırıda ölen askerleri ABD Lideri Biden üzere “vatansever” olarak nitelendiren Harris, “Tüm ulusumuz bu savaşçıları, hizmetlerini ve sonuncu fedakarlıklarını sonsuza kadar onurlandıracaktır. Lider Biden’ın da açıkça tabir ettiği üzere terörizmle gayrete devam edeceğiz ve tüm sorumlulardan hesap soracağız” dedi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün’de Suriye sonuna yakın bir bölgede bulunan Tower 22 isimli üsse düzenlenen dron hücumunda 3 ABD askerinin hayatını kaybettiğini, 25 ABD askerinin de yaralandığını duyurmuştu. Saldırıyı şimdi üstlenen olmadı.

KAYNAK: İHA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kamala Harris, ABD üssüne atağın ardındaki ülkeyi açıkladı