DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Magazin
  • İzole tatil için plajlarda oluşturulan ‘özel bölümler’ ilgi görüyor

İzole tatil için plajlarda oluşturulan ‘özel bölümler’ ilgi görüyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kovid-19 nedeniyle sağlıklı ve inançlı bir ortamda tatil yapmak isteyen turistlerin talepleri geçen yıllara nazaran farklılık gösteriyor. Otelleri ya da seyahat tıp acentelerini arayan tatilciler, en çok toplumsal uzaklıklı tatil hakkında bilgi almak istiyor. Bu doğrultuda alternatif turizm destinasyonları ile 193 ülkeden misafir ağırlayan Antalya’daki oteller de hizmet yerlerinde farklı düzenlemelere gitti. Dikkati çeken bu düzenlemelerin arasında toplumsal uzaklıklı güneşlenme imkanı sunan kabana ve pavilionlar taraf alıyor. Otellerin sahillerine, bireye şahsi hizmetlerin verildiği birbirinden farklı dizaynlardaki localar yerleştirildi.

Otellerde turistlerin rahat edebileceği şekilde düzenleme yapıldı

Beş yıldızlı bir otelin genel yöneticisi Emre Ülgüner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sıradanlaşma adımlarıyla turizm dalının de hareketlenmeye başladığını söyledi. Ukrayna’dan ilk misafirlerinin geldiğini, Türkiye ve Antalya için önemli pazar olan Rusya’nın kapılarını da açmasını beklediklerini aktaran Ülgüner, iç pazarın da canlanmasını umut ettiklerini bildirdi. Ülgüner, rezervasyonların salgınla ilgili olumlu gelişmeler yaşandıkça arttığını söz ederek, rezervasyon orantılarının iç pazar ve Rusça konuşan ülkeler kapsamında yüzde 35’lerde olduğunu kaydetti.

“Sosyal aralıklı olarak hizmet veriyoruz”

Otel olarak 160 dönüm toprağa sahip olduklarını ve 291 odalarının bulunduğunu anlatan Ülgüner, denize, havuza girme, güneşlenme ortamlarının da toplumsal aralı olarak hizmet verdiğini dile getirdi. Ülgüner, bilhassa turistlerin kendilerini daha rahat izole edebilecekleri mekanlar istediklerini belirterek, şu değerlendirmede bulundu: “İnsanlar otellerimizde birbirinden munfasıl, dilek edildiğinde kendi sahalarında tatil yapabilecekleri imkana sahip. Misafirlerin günlerini geçirdikleri en ağır meydanlar sahiller. Şezlonglarımızı da ayırdık fakat kendisini daha fazla izole etmek isteyen tatilcilerimiz için kabanalarımız ve pavilionlarımız hazır. Bunlar şu anda çok tercih ediliyor. Misafirlerimiz daha gelmeden buralar hakkında bilgi istiyor, rezervasyon kurallarını soruyor. Kabanalar 8-10 kişilik kapasitelerde. Her birinde tatilcilere kişisel başka işçinin hizmet ediyor.”

“Tatilciler, toplumsal aralı plaj hizmetini soruyor”

Beş yıldızlı bir otelin genel yöneticisi Cem Karacan da yerli ve yabancı turistlerin sağlıklı tatil yapabilmeleri için Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan genelgeler doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapıp, Inançlı Turizm Sertifikasını aldıklarını söyledi. Ortak tasarruf ortamlarının toplumsal ara kuralına nazaran düzenlendiğini vurgulayan Karacan, tatilcilerin de mahsusen toplumsal uzaklıklı plaj, cümbüş hizmetleri hakkında bilgi istediklerini bildirdi. Şezlonglar arasında da uzaklık bırakıldığına değinen Karacan, birden fazla tatilcinin ise şezlong alanına örtülü, insana kişisel pavilionları talep ettiğini tabir etti. Misafirlerin taleplerini karşılayacak nitelikte pavilionların hizmet verdiğini anlatan Karacan, gereksinim olduğu durumda ilave yapabileceklerini dile getirdi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tatilciler ‘güvenli sertifikalı’ otellerden şad