a

İzmirli gönüllülerin mesaisi sürüyor

Ukraynalı savaşzedelerden Türkiye’deki depremzedelere yardım eli
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin felaket bölgesi için kentte oluşturduğu bağış toplama noktalarında canla başla çalışan vatandaşlara Ukraynalı gönüllülerden de dayanak geldi. Ülkelerinde devam eden savaşta Türkiye’den yardım aldıklarını belirten gönüllüler vefa ve minnet hissiyle zelzelenin çabucak akabinde çalışmalara katıldıklarını aktardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesi için başlattığı takviye çalışmaları artarak devam ederken gönüllüler de ağır mesai harcadı. Sarsıntının birinci gününden bu yana aralıksız çalışan gönüllüler yardımların toplanma merkezlerinde bölgeye gönderilecek kolileri düzenledi. Depremzedeler için bağışlanan kıyafet, besin, battaniye ve insani yardım gereçlerinin tasnif ve paketleme süreçlerini yürüten vatandaşlara Ukraynalı gönüllülerden dayanak de geldi.

Yardımların organize edildiği noktalardan Fuar İzmir’de binlerce istekli ortasına katılan Ukraynalılar, ülkelerinde savaş devam etmesine karşın zelzeleden etkilenenlerin yaralarını sarmak için birinci günden bu yana canla başla çalıştı.

“Vefa ve minnetimizi göstermek istedik”
İzmir Ukraynalılar Derneği Lider Yardımcısı Oksana Özek ve arkadaşı Alona Dinç, sarsıntının çabucak akabinde yardıma koştuklarını tabir etti. Gönüllüler ülkelerindeki savaş sırasında Türkiye’den dayanak aldıklarını belirtti ve vefa duygusu taşıdıklarını aktardı. Lider Yardımcısı Oksana Özek, “Geçen yıl Şubat ayında ülkemizde savaş başladığında Türkiye’den ve Türk halkından çok yardım aldık. İzmir’de yaşıyoruz ve bize herkes çok düzgün davranıyor. Yakınlarımızı, konutumuzu kaybetmenin ne demek olduğunu çok uygun biliyoruz. Depremzedelerin acılarını çok düzgün anlıyoruz, o nedenle duyar duymaz yardıma geldik ve her gün burada çalışmalara takviye oluyoruz. Vefamızı ve minnet hissimizi göstermek istedik” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Air India 290 adede kadar Boeing uçağı siparişinde bulundu