a
  • Haberyum
  • Bursa
  • İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden “Deprem Sonrası Psikososyal Yaklaşımlar” İçerikli Webinar Faaliyetleri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden “Deprem Sonrası Psikososyal Yaklaşımlar” İçerikli Webinar Faaliyetleri

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, depremzede öğrencilerin dert seviyesini azaltmak gayesi ile “Deprem Sonrası Öğrencilerimize Yönelik Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalı?” başlıklı iki farklı webinar faaliyeti düzenliyor.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Ünitesinin İzmir Akademik Başarıyı Artırma Projesi (İZBAP) kapsamında düzenlenen webinarlarda; öğretmenlerin zelzele sonrasında ruhsal âlâ oluşlarını kendi kendilerine nasıl iyileştirebilecekleri ve okula gelen telaşlı öğrencilerin sınıfta yöneltecekleri sorulara karşı nasıl yanıtlar vermeleri gerektiği ve öğrencilerin telaş seviyesinin azaltıcı hangi aktifliklerin yapılabileceği istikametinde açıklamalar yapılacak. 

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Kısmı ile Ruhsal Müşavere Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Burcu Güler, Doç. Dr. Emine Sevinç Tok, Dr. Öğr. Üyesi Demet Vural Yüzbaşı, Dr. Öğr. Üyesi Ayla Hocaoğlu Uzunkaya , Arş. Gör. Sinem Öztürk ve Arş. Gör. Sümeyye Sema Yılmaz tarafından 17.02.2022 Cuma günü saat 11.00-12.00 ortası okul öncesi- ilkokul ve saat 15.00-16.00 ortası ortaokul-lise kademeleri için çevrimiçi olarak “Deprem Sonrası Öğrencilerimize Yönelik Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalı?” bahisli 2 başka webinar yapılacak.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SunExpress, bilet değişiklik ve iptal hakkını 31 Mart’a kadar uzattı