DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Gündem
  • İşyerlerinde uyulması gereken yeni kurallar belirlendi!

İşyerlerinde uyulması gereken yeni kurallar belirlendi!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İşyerlerinde uyulması gereken yeni kurallar belirlendi: Su haricinde bir şey içmeyin

,Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların birçoğu geçtiğimiz günlerde kaldırılmıştı. Böylece kontrollü bir normalleşemeye de geçiş başlamıştı. Merak edilen hususlardan biri de, uzun süredir işlerini evlerinde yürüten insanların, işyerlerine geri dönüş yaptıktan sonra nelere uyması gerektiğiydi. Sağlık Bakanlığı, işyerlerinde uyulması gereken yeni kuralları açıkladı ve çalışanları uyardı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından işyerinde uyulması gereken kurallar için hazırladığı rehberde, yüz yüze toplantıların kısa tutulması gerektiği ve bu toplantılarda su haricinde herhangi bir şey içilmemesi gerektiği vurgulandı. Hazırlanan rehberde ayrıca toplantıların yapılabiliyorsa telekonferans yöntemiyle yürütülmesi gerektiği belirtildi. 

Toplantı salonlarında sosyal mesafeye uyulması gerektiği yönünde önemli bir uyarının yapıldığı rehberde, bu salonlarda 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde bir düzenin oluşturulması gerektiği belirtildi. Elden ele dolaşabilecek olan belge ve evrakların, mümkün olduğunca bilgisayar sistemi üzerinden işlem görmesi gerektiği kaydedilirken, yazışmalarda elektronik imza vurgusu yapıldı. 

Toplantıya katılan bir kişinin, toplantıdan sonra koronavirüs belirtileri gösteriyorsa, önceki 48 saatten itibaren temas ettiği herkesin değerlendirmeye alınması gerektği ve toplantıya katılan kişilere, ‘Bende koronavirüs semptomlar var’ demesi gerektiği ifade edildi. Öte yandan kişi ıslak imza atması gerekiyorsa, şahsi kalemini kullanması gerektiği ve bu kalemi başka kimseye vermemesi gerektiği belirtildi. 

Toplantıdan sonra bir kişinin koronavirüs semptomu göstermesi üzerine, toplantıya katılan diğer kişilerin maske takarak işe devam edip, 14 gün boyunca kendilerini takip etmesi gerektiği ifade edildi.  

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rauf Valiyev’den yeni single