a
  • Haberyum
  • Gündem
  • İstanbul polisinden deprem bölgesine 32 tırdan oluşan yardım konvoyu

İstanbul polisinden deprem bölgesine 32 tırdan oluşan yardım konvoyu

Daha önce İstanbul’dan arama kurtarma ekiplerinden oluşan 3 bine yakın emniyet personelini deprem bölgesine gönderen İstanbul Emniyeti, 13 konteyner, 10 mobil tuvalet ve banyo konteyneri, 16 bin 543 parça kışlık kıyafet ile yaklaşık 8 ton gıda malzemesinin de içinde olduğu 32 tırdan oluşan yardım konvoyunu yola çıkardı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından ilk günden itibaren İstanbul’dan deprem bölgesine arama kurtarma ekiplerinden oluşan 3 bine yakın emniyet personelini deprem bölgesine göndermiş, ardından yaşam malzemesinden oluşan topladıkları yardım tırlarını bölgeye sevk etmişti.

Emniyet, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye İstanbul’dan arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemesini göndermeye devam ediyor. İlçe emniyet ve çeşitli şube müdürlükleri tarafından organize edilerek toplanan ve bölgeye sevk edilen 32 tır daha yola çıktı. İçerisinde 13 konteyner, 10 mobil tuvalet ve banyo konteyneri, 26 jeneratör, 16 bin 543 parça kışlık kıyafet, 6 bin 975 battaniye, yaklaşık 8 ton gıda malzemesi, 71 bin 500 gıda malzemesi gereci, 3 ton su, 646 ısıtıcı, 117 yatak/ranza takımı, 800 koli bebek ihtiyaç malzemesi, 900 koli hijyen malzemesi ve 10 bin tıbbi malzemenin yer aldığı yardım konvoyu afet bölgelerine sevk edildi. Ayrıca yardım tırlarının dışında polislerin kendi aralarında topladıkları yaklaşık 5 milyon lira nakit para da depremzedelere ulaştırılmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların hesabına gönderildiği belirtildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Depremde yaşadığı dehşeti anlattı