a

İnstagram Şifre Kırmanın ve Korunmanın 3 Önemli Yolu

İnstagram şifre kırma gelişen dünyada en sık rastlanılan sosyal medya olaylarının başında gelir. Günümüzde sosyal medyanın çok büyük bir kitlesi var. Bu sosyal medya kitleleri arasında en sık karşılaşılan sosyal medya mecralarından bir tanesi de şüphesiz ki instagram. Fakat sosyal medyanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Bunlardan bir tanesi hesapların çalınması.  

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

İnstagram şifresi kırma, instagram şifre kır gibi aramalar sıklıkla yapılıyor. Bunun için kişilerin de önlem alması gerekiyor. Önlem alınmayan bir hesabın kırılma olasılığı da yüksek olacaktır. Özellikle android cihazlar kullanan kişiler virüs gibi durumlara karşı önlem almaları gerekir.

Sosyal medya uygulaması olan instagram Şifre kırma için bazı program bulunur. İnternet üzerinde pek çok sosyal medya hesaplarınızın çalınması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle de şahsi kullanımdaki hesabınızı sizlere ücretsiz takipçi gönderimi sağlayacağız gibi vaatler veren web sitelerine girmeyiniz.

Bu noktada e posta adresinizi öğrenmeleri bile çoğu zaman yeterli olmaktadır. Bu sadece İnstagram için geçerli bir durum değildir. Facebook ortaya çıktığı andan itibaren hatta ondan öncesinde MSN’den beri bu tür olaylarla karşılaşmak oldukça mümkündür.

İnternet üzerinde e-posta girişi yapıldıysa bilgisayarınızın güvenli olması gerekir. Özellikle laptoplarda bu tür durumlar daha önemlidir. Çünkü onay maili geldiği vakit şifre değiştirmek mümkün olabilir. Bunun dışındaki dışarıdan gelebilecek saldırılar için de önlem almak zorunludur.

İnternet cafe yada ortak kullanıma sahip olan cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar da eğer giriş yaptıysanız hesabınızın çalınması çok daha kolay olacaktır. Bu tarz ortak kullanım cihazlarında instagram hesaplarınızın şifreleri otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır.

İnstagram Şifre Kırma Sonrası Korunma Yolları

instagram hesap calma
instagram hesap calma
 • Şifre kırma programları oldukça fazladır. Bu sebeple şifrenizi oldukça güçlü yapmanız gereklidir.
 • İki faktörlü kimlik doğrulaması oldukça önemlidir bunun aktif olmasına özen gösterin.
 • Üçüncü taraf uygulamalarına dikkat edin. Yani App Store ve Google Play’den uygulama yüklemişseniz bu uygulamaların güvenli olduğuna dikkat edin ve yorumları inceleyelim.

İnstagram Hesabı Kurtarma

instagram hesabi kurtarma
instagram hesabi kurtarma

Hesapların nasıl alınacağı da oldukça önemlidir. Çünkü istediğiniz kadar önlem almanıza rağmen hesabınız çalınabilir bu olası bir ihtimaldir. Çalınan hesabın geri alınması için uygulanacak yöntemleri kısaca incelemek gerekirse;

Şifreni mi unuttun kısmına tıklayın. Hesabınızı geri almak için yapacağınız ilk işlem bu olsun. Bu işlemden sonra mail’e bir kod gelecektir. Bu kodu girerek şifre değiştirme işlemini yapın. Sonrasında iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi önlemleri daha önce almadıysanız bu önlemleri uygulayın.

Hesabı çalınan birçok kişinin maalesef aynı zamanda mail hesabını da değiştirmektedir. Bu tür bir durumda hesabınızı geri almak pek mümkün olmayacaktır. Fakat şifre ya da kullanıcı adı değiştiği vakit mailinize bildirim gelecektir. Bu değişikliği ben yapmadım diye tıklamanız durumunda hesabınızı geri almanıza yardımcı olacak bir yöntem olacaktır. Fakat sıfrealex instagram şifre kırma ve daha birçok yöntemi uygulayan kişiler mail hesabını, kullanıcı adını ve her şeyi değiştireceği için kurtarmak pek mümkün olmayacaktır.

instagram şifre kırma programı aracılığıyla şifreniz kırılmış ve hesabınız çalınmışsa ve yukarıdaki yöntemleri uygulamanıza rağmen herhangi bir şekilde ınstagram hesabınızı geri alabilir bir durumla karşı karşıya değilseniz Instagram’ın ilgili form adresinden bir form oluşturmak ve hesabınızın geri alınmasını rica etmek olacaktır.

Şifre kırma programları sonucunda çalınan hesabı kurtardığınız vakit de yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Hesaplarınızı ele geçiren kişiler kullanıcı adınızı değiştirmişse 14 gün içinde hesabınızı aldıysanız eski kullanıcı adınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Instagram hesabınızı bunun yanında korumanız gerekmektedir. Çünkü bir daha saldırı yaşamanız oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bunun için yapılması gereken yöntemleri incelemek gerekirse;

 • Yeni bir e-posta hesabı açmak olacaktır. Bu sayede eğer e-posta hesabınız da güvende değilse olası bir saldırının önüne geçilebilir. Direkt Instagram bu yeni e-posta adresine tanımlı olmalıdır.
 • İki faktörlü doğrulama genellikle yapılmaz fakat yapılması oldukça önemlidir. Cep telefonlarınıza gelen mesaj bildirimi sayesinde birisi hesabınıza saldırdığı vakit onay kodu vs. cep telefonuna gelecektir bu sayede hesabın çalınma riski çok düşük olacaktır anca çok profesyonel bir saldırı gerçekleşmesi gerekir.
 • Yeni şifre çok güvenli olmalıdır. Doğum günü gibi basit şifreler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sizlerde 3 Adımda Instagram Gizli Hesap Görme Taktiği nasıl olur diye merak ediyorsanız linkimize tıklayarak faydalanabilirsiniz.

Anahtar kelime; instagram şifre kırma,  instagram şifre kırma hackteam, instagram şifre kırma programı, www sifrelax com instagram şifre kırma, şifrelax instagram şifre kırma, instagram sifresini kirma, instagram hesabi nasil kirilir, instagram hesabı şifre kırma, instagram şifre çözme, instagram hesap şifresi nasıl kırılır,

Tüm Yorumlar (1)
 • Mehmet Ay
  2 ay önce
  0 0

  instagramda şifre kırma burada yazılana göre sıkıntılı bir durum dikkat etmek lazım

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

“Uzay madeni yolculuğu 6-7 yıl sürebilir”