a

Imtihanda maske cezası savına açıklama

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Emniyet Genel Müdüriyeti (EGM), Bursa’da maske takmadan sınava giren bir genç kıza ceza yazıldığına ilişkin kimi televizyon kanallarında yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Genel Müdüriyetten yapılan yazılı açıklamada, dün kimi televizyon kanallarında yayımlanan “Bursa’da maske takmadan sınava giren genç kıza ceza şoku” başlıklı haberin araştırılmadan ve teyit edilmeden yayımlandığı kaydedildi.

Cezanın kesildiği sav edilen 27 Haziran Cumartesi günü Bursa ili İznik ilçesinde YKS’nin yapılmadığına işaret edilen açıklamada, “Şahsın 2020 yılı YKS başvurusu bulunmamaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere şahıs üniversite sınavına girmemiştir. Halihazırda bir üniversitenin öğrencisidir” tabirlerine nokta verildi.

İ.A isimli şahsa, corona virüs önlemleri kapsamında gerçekleştirilen kontrollerde maske takma zorunluluğuna uymamaktan ötürü saat 15.45’te, yani sınav saatinin bitiminde idari para cezası uygulandığı kaydedilen açıklamada, YKS ve LGS sistemi kapsamındaki merkezi sınava giren talebelere polis teşkilatının yardım ettiğinin kamuoyuna da yansıdığı hatırlatıldı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Gerek sınava yetişemeyen talebelerimizi sınav mekanına yetiştiren, gerekse kimliğini kaybeden evlatlarımızı muvakkat kimlik belgelerinin çıkarılmasında yardımcı olunması fedakar polislerimizin çalışmasına birkaç örnektir. Gece gündüz canla başla, büyük bir özveriyle milletimize hizmet eden ve milletimizin büyük takdirini kazanmış olan Polis Teşkilatımızın halkımızla olan sağlam bağları ve sıcak diyaloğundan rahatsız olunmuş olacak ki teşkilatımıza yönelik gerçek dışı ve karalayıcı bu cins haberler yapılmıştır. Kamuoyumuz bu cins yalan haberlere itibar etmemelidir.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Online kayıtlar başladı