a
  • Haberyum
  • Bursa
  • ILGAZ Belediyesi’nden Depremzedelere Yardım Eli

ILGAZ Belediyesi’nden Depremzedelere Yardım Eli

6 Şubat günü sabah saatlerinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayetimizi derinden etkileyen sarsıntı sonrası harekete geçen Ilgaz Belediyesi zelzelenin birinci gününden itibaren hummalı bir çalışma ve uyum ile depremzedelere yardım elini uzatan birinci belediyelerden biri oldu.

Konuyla ilgili his ve niyetlerini aktaran Belediye Lideri Mehmed Öztürk şu sözlere yer verdi: 
“6 Şubat sabahı meydana gelen zelzele hepimizi derinden etkiledi. Ilgaz Belediyesi olarak anında harekete geçtik. 

Depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyamızı başlattık. Zelzele sonrasında acil gereksinim olabilecek materyalleri belirledik. Bunlar ortasında temel besin unsurları, eldiven, mont, bere, atkı, tüp, elektrikli ısıtıcı, odun sobası ve yakacak, el feneri, battaniye, çocuk ve bayanların gereksinim duyacakları materyaller ile paklık eserleri üzere kalemlerde yardımları sarsıntı bölgelerine süratli ve koordineli biçimde ulaştırdık.

İlk tırımızı zelzelenin olduğu gün, akşam saatlerinde yola çıkarmak suretiyle gönderdik. Toplamda 23 adet tır ile daima seferler yaptık ve yardım materyallerini koordineli biçimde vazifeli işçiye tutanak evraklarıyla birlikte teslim ettik. 

Ayrıca 1 adet cenaze aracımız, 1 adet yol süpürme aracımız ve 8 adet konteyneri de bölgeye gönderdik. 

Güvenli bölgelere nakledilen vatandaşlarımız için aşevi kurduk. Hatay’ın Erzin ilçesinde kurduğumuz aşevinde günlük 5 bin bireye yemek çıkarılıyor. Çıkarılan yemekleri sarsıntı bölgelerine de ayrıyeten aktarıyoruz. 

Belediyemize gelen yardımları koordineli biçimde aşevine ve afet bölgelerine göndermeye devam ediyoruz.

Şu anda tedarikine devam ettiğimiz 600 odun sobası ile 5 tır yakacak da sarsıntı bölgesine gönderilmek üzere hazırlanıyor.

Diğer taraftan depremzedelere ilçemizi açtık. İlçemize gelen vatandaşlarımıza kalacak yer temin ettik. Ayrıyeten kıyafet, besin, yakacak başta olmak üzere gereksinimlerini giderdik. Kendilerine güzel geldin ziyaretlerinde bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.

Deprem için birinci duyuruları yaptığımız andan itibaren cansiperane çalışarak yardımlarda bulunan bedelli Ilgaz halkımıza ziyadesiyle şükranlarımı sunuyorum. Onların yardımlarını alıp zelzele bölgesine ulaştıran belediye işçimize de ayrıyeten teşekkür ederim. Zelzelede vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, geride kalan yakınları için sabr-ı cemil niyaz ederim. 

Rabbim ülkemizi sarsıntı başta olmak üzere tüm felaketlerden koruma eylesin.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Acil Gıda Kolektifi Şefleri Deprem Bölgesinde