a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • “İkinci dalga ekonomiyi durma noktasına getirmeyecek”

“İkinci dalga ekonomiyi durma noktasına getirmeyecek”

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Analistler, küresel ekonomiyi durma noktasına getiren COVID-19 salgınında mümkün bir 2. dalganın gelmesi halinde ekonominin tekrar durma noktasına gelmeyeceğini öngörüyorlar.

Credit Suisse’in Asya- Pasifik yerinden sorumlu kıdemli yatırım stratejisti Suresh Tantia, COVID-19 salgınında mümkün bir 2. dalganın gelmesi piyasaları Mart ayında olduğu üzere durma noktasına getirmeyecek. Mart ayındaki büyük satışlar salgın kaygısı sebebiyle değil, ekonominin durma noktasına gelmesi sebebiyle görüldü. Salgın hala piyasalarda tasaya yol açıyor lakin mart ayında görülen durumun tekrar etmemesi halinde piyasalar gelecek çeyrekte toparlanmayı hedefleyerek hareket edecektir” dedi.

UBS Küresel Wealth Management Asya-Pasifik Pay Senetleri Departmanı Başkanı Hartmut Issel, ülkelerin bir 2. dalga olması halinde yine kapsamlı bir karantina sürecine girme ihtimallerinin çok düşük olduğunu söyledi ve ekledi, “Kapmsamlı bir karantina süreci her ay DSYH’yı her ay yüzde 3.0’e kadar düşürür. En zengin ülkeler bile iki ya da üç ay sürecek kapsamlı bir karantinayı göze alamaz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

COVID-19 sürecinde İsviçre, Azerbaycan ve Venezuela’ya ihracat arttı