a

İhracatçılara yönelik yeni kredi paketi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ziraat Bankası ortasında imzalanan protokolle, Türkiye iktisadının temel dinamiklerinden olan ihracatçılara yönelik yeni bir kredi paketi devreye alındı.

“İhracata Tam Dayanak Kredi Paketi” kapsamında, ihracatçı firmalar azami 5 milyon dolar yahut 150 milyon TL’ye kadar uygun maliyetli ihracat kredisinden yararlanabilecek.

Birlik üyesi firmalar, tercihleri doğrultusunda rotatif yahut taksitli kredi seçeneklerinden birini tercih edebilecekler. Rotatif kredi seçeneğinde vade 12 ay olup, limit dahilinde taban her kullandırım fiyatı ve doğan ihracat taahhüt meblağı kadar ihracat bedellerinin Bankamıza yönlendirilmesi durumunda toplam vade 36 ayı aşmayacak biçimde azami 2 kere yenilenebilecektir.

Taksitli kredi seçeneğinde ise vade mühleti azami 24 ay olarak uygulanacaktır. Paket kapsamında KGF teminatı ile sırf taksitli krediler kullandırılabilecektir.

“İHRACATA TAM DAYANAK KREDİ PAKETİMİZ İLE İHRACATÇILARIMIZA TAKVİYE VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ziraat Bankası ortasında gerçekleştirilen “İhracata Tam Takviye Kredi Paketi” protokolüyle ilgili konuşan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar: “Bugün TİM ile imzaladığımız protokol ile birlikte ülkemizin en temel dinamiklerinden biri olan ihracatçılarımıza kesintisiz takviye vermeye devam ediyoruz. Bilindiği üzere 28 Ağustos 2023 tarihinde ortalarında Bankamızın da yer aldığı “Vade(Siz) İhracat kredi paketi” protokolü ile yalnızca Ziraat Bankası olarak 4000’den fazla ihracatçı firmamıza 1 milyar USD’nin üzerinde finansman takviyesi sağladık. Bugün de ihracatçılarımızın finansman muhtaçlıklarını karşılayabileceği “İhracata Tam Takviye Kredi Paketimizi” hayata geçiriyoruz. Bu kredi paketimiz ile ihracatçılarımızın Dünya ile rekabetini kolaylaştırmakla birlikte, Ülkemizin; yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ziraat Bankası olarak bundan sonra da ihracatçılarımıza dayanak vermeye devam edeceğiz” dedi

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türk Devletleri Teşkilatı ülkelerine ihracat 7 milyar dolara dayandı