a

İhbar üzerine harekete geçildi!

Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlükleri iddiası üzerine savcılık

Bodrum Belediyesi’nde imar usulsüzlükleri iddiası üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. 8 saat inceleme yapan ekipler çok sayıda resmi evraka incelenmek üzere el konuldu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirtti. Aras, “İşlemlerimizin hiç birisinde şaibe yoktur, tamamen hukuka uygundur.” dedi.

Bodrum Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan inceleme 8 saat sürdü. Ekiplerin incelemesinin ardından çok sayıda dijital materyal yedeklendi, bazı evraklara da el konuldu.

İhbar üzerine harekete geçildi! Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlüğü iddiasıyla soruşturma başlatıldı

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLEN PERSONELİN İDDİALARI SONRASI HAREKETE GEÇİLDİ

Ekiplerin, İmar Müdürlüğü içerisinde evrak incelemeleri yaptığı öğrenildi. Bodrum Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, görev yeri değişen bir personelin şikayeti üzerine inceleme yapıldığı ifade edilerek şöyle denildi: “Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna yansıyan hususlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edilmektedir. Konuya ilişkin gözaltına alınan bir personel ya da yönetici bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmekte olup yapılan bütün iş ve işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır.”

İhbar üzerine harekete geçildi! Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlüğü iddiasıyla soruşturma başlatıldı

“İŞLEMLERİMİZİN HİÇBİRİNDE ŞAİBE YOKTUR”

“Görev yeri değişen arkadaşımızın WhatsApp grupları üzerinden yaptığı paylaşım üzerine 7-8 maddelik iddia listesi var” diyen Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi:

“Bu iddia listesi bana da gelmişti. Bizim teftiş kuruluna inceleme için talimat vermiştim ve inceleme başlamıştı. Ancak bu arkadaşımız bu iddialarını biraz da kamuoyuna yansıtınca iş cumhuriyet savcılığımızın da dikkatini çekti. Sulh hukuk hakimliğimizin kararıyla emniyet yetkilileri belediyemize gönderildi. İlgili belge ve dosya istediler. Şimdi belgeleri topluyorlar ve hepsini aldılar. Hiçbir şekilde belediyemizden gözaltına alınan kimse yok. Sadece emniyet görevlilerimiz bilgi ve belge topluyor. Bunun dışında belediyemizde yapılan işlemlerimizin hiç birisinde şaibe yoktur, tamamen hukuka uygundur. Arkadaşlarımızı tabi ki inceliyorlar, görevlerini yapıyorlar. 7-8 dosya ile ilgili ruhsat süreçleri ile ilgili iddialar var. Biz bu iddiaları daha önce incelemiştik. Herhangi bir şekilde oralarda usulsüzlük yok. Savcılığımız da inceleyecek ve bu sonuca ulaşacaktır, diye düşünüyorum. Eğer bir şey varsa da hesabını veririz. Alnımız açık, başımız dik, hiçbir şekilde usulsüz işleme imza atmadık.

İhbar üzerine harekete geçildi! Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlüğü iddiasıyla soruşturma başlatıldıBelediye Başkanı Ahmet Aras

“BÜYÜK ORANDA USULSÜZLÜK YOK”

Şu an rüşvetle ilgili herhangi bir şey söz konusu değil. Rüşvet olsaydı zaten herhalde burada bu şekilde duramazdık. Biz zaten 3 yıldır denetleniyoruz. Sürekli yıkımlar yapıyoruz, ruhsatlar veriyoruz. Denetleniyoruz, açık sarih bir şekilde, 3 yıldır denetim ve teftiş devam ediyor. CİMER şikayetleri son zamanlarda biraz arttı. CİMER şikayetlerinde değişik iddialar var. Bu iddialarla ilgili biz zaten inceleme yapıyoruz. Arkadaşımızın da görev yeri daha yeni değiştirilmişti, onunla ilgili iddialardan dolayı. Soruşturma başlatmıştık ama daha henüz arkadaşımızın ifadesini alamamıştık. Arkadaşımızın iddialarını da araştıracaktık. Büyük oranda iddiaları araştırdım, büyük oranda usulsüzlük yok.”

KAYNAK HABERLER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tam 17 saat sürdü