a
  • Haberyum
  • Bursa
  • İGC Basın Akademesinde Yeni Dönem Mart Ayında Başlayacak

İGC Basın Akademesinde Yeni Dönem Mart Ayında Başlayacak

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin(İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe dayanak programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi, Şubat ayında başlayacak eğitimleri, yaşanan zelzele felaketi nedeniyle Mart ayına erteledi. Yüz yüze ve fiyatsız yapılacak eğitimlerin kayıtları 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük zelzeleden etkilenen 10 vilayette yaşanan felaket nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından kurulan, Avrupa Birliği finansal takviyesi ile yürütülen İGC Basın Akademisi 2023 eğitimleri Şubat ayı yerine, Mart ayında başlayacak.

Gazetecilerin mesleksel gelişimini desteklemek maksadıyla yüz yüze verilecek eğitimlerin kayıtları 28 Şubat’a kadar devam edecek. Uzman eğitmenler tarafından verilecek, Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Sayfa Tasarımı ve Dijital Medya eğitimleri 12 hafta sürecek.

Gazetecilerin ve bağlantı fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 2 saat, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek. 19.00 – 21.00 saatleri ortasında yapılacak eğitimler, 07 Mart- 25 Mayıs 2023 tarihleri ortasında yapılacak eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve irtibat fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 28 Şubat 2023.

Eğitim İçerikleri

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, İzmir İktisat Üniversitesi Öğretim Vazifelisi Dr.Alper Gedik tarafından her Çarşamba günü verilecek. Dersler, Adobe Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro yazılımları kullanılarak uygulamalı olarak yapılacak. Eğitim, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında gerçekleşecek.

Sayfa Tasarımı eğitimi kesimde tecrübesi ile tanınan Birkan Yüksel tarafından verilecek. Her Perşembe günü saat 19.00-21.00 ortası düzenlenecek eğitimlerde Adobe InDesign programı kullanılacak. Eğitimler, İGC Akademi laboratuvarında düzenlenecek.

Dijital Medya eğitimi alanında uzman Gökhan Çakır tarafından her Salı günü verilecek. SEO, internet haber sitesi kurma ve idaresi, dijital pazarlama araçlarının işleneceği eğitim yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında yapılacak.

Eğitimlere katılmak isteyenler başvuru

formuna https://www.igc.org.tr/Dosyalar/IGC_AKADEM%C4%B0_2023_KURS_BASVURU_FORMU_2023.docx. Linkinden ulaşabilir. Müracaat formları i[email protected] adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SunExpress’in Hatay Havalimanı’ndan uçuşları başladı