a

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan vatandaşlara uyarı

Mart ayında beyaza bürünen İstanbul'da hava durumu göstergeleri

Mart ayında beyaza bürünen İstanbul’da hava durumu göstergeleri akıllara 1987’deki kar fırtınasını getiriyor. Tüm uyarılar şiddetli kar yağışı için yarın saat 18.00’den sonrasını işaret ederken bir açıklama da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. İmamoğlu, “Cumartesi günü, bu 4-5 günün en yoğun kar yağışının olacağı gün. Evinizde kalın, araç kullanmayın” sözleriyle vatandaşları uyardı.

Meteorolojik kaynaklar bir haftadır İstanbul için soğuk ve kar yağışlı hava uyarısında bulunuyor. Geldi, geliyor derken kar yağışı dün etkili şekilde şehrin birçok noktasında kendisini gösterdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu dün yaptığı açıklamada, “Cumartesi akşam saat 18.00 ile pazar sabah saat 06.00’ya kadar sıkıntılı bir durum gözüküyor, onun içinde tedbirlerimiz aldık” ifadelerini kullandı. Yarına ilişkin bir uyarı da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan vatandaşlara uyarı: En yoğun kar yağışı cumartesi olacak, evinizde kalın

“ZORUNLU OLMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYIN”

Afet Koordinasyon Merkezi’nde karla ilgili gelişmeler ve alınan tedbirler konusunda bilgi veren İmamoğlu, “Sabah Meteoroloji ile ilgili bilgi aldığım arkadaşlarımla ifade etmek isterim ki tahminler aslında tam da ifade edildiği biçimde yaşanıyor. Açıkçası bölgesel ani bastıran kar yağışıyla bir anda bir yığılma yaşanıyor. Basın ekspres yolu, TEM bağlantısı ve yine kuzeye doğru devam eden hatta yoğunlaştı sabah. Dönem dönem hafifleme olsa da ani bastıran bir kar yağışıyla, bir anda hiçbir şey yok dediğiniz yolda kar yığınları oluyor. Vatandaşlarımızın iş birliği bizim şu andaki en kritik konumuz. Çok zaruri, zorunlu olmadığı sürece lütfen vatandaşlarımız trafiğe çıkmasınlar. Can sağlığı ambulans, itfaiye gibi bir çok hizmetlerin aksamaması konusunda önceliğin olduğunu ve ona dönük vatandaşlarımızın duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizelim” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan vatandaşlara uyarı: En yoğun kar yağışı cumartesi olacak, evinizde kalın

“EVİNİZDE KALIN”

Başkan İmamoğlu uyarılarına şöyle devam etti: “Cumartesi günü, bu 4-5 günün en yoğun kar yağışının olacağı gün. Dolayısıyla bu hassasiyeti özellikle yarın için gösterin ve evinizde kalın. Araç kullanmayın, toplu taşıma kullanın. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bolca kitap okumalarını ve güzel vakit geçirmelerini diliyorum.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan vatandaşlara uyarı: En yoğun kar yağışı cumartesi olacak, evinizde kalın

“BOĞAZ HATTINDAKİ ULAŞIM DURDU”

Toplu taşıma konusunda daha önce de ifade ettiğimiz gibi; raylı sistemler gece 2’ye kadar, İETT hatlarımız devam ediyor. Gece saat 00.00’a kadar devam edeceğini duyurduğumuz şehir hatlarıyla ilgili ne yazık ki liman başkanlığının özellikle görüş mesafesi ve diğer fırtına hassasiyetlerden dolayı boğaz hattındaki ulaşımı durdurduğunu da buradan beyan edelim. Bir gelişme olursa sizlerle bunu paylaşacağız. Şu anda şehir hatları hizmet veremiyor. Sadece T5 hattımızda Alibeyköy-Eminönü hattında bir kısım özellikle raylardan enerji alan bir hat olduğu için kar yığıntısı oluşan noktalardaki kesintiden ötürü orada bir sıkıntı yaşanıyor. Ama o hatta da İETT’miz otobüs seferlerimiz bu mağduriyeti gidermek için ek seferlerle vatandaşlarımızı destekliyorlar.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan vatandaşlara uyarı: En yoğun kar yağışı cumartesi olacak, evinizde kalın

“3 GÜNDE 30 BİN TONUN ÜZERİNDE TUZ KULLANILDI”

Yoğun bir tuzlamanın hem kurumumuz tarafından hem de diğer kurumlar tarafından devam ettiğini 3 gün içerisinde 30 bin tonun üzerinde tuz kullanıldığını buradan ifade edelim. Bu verdiğim sayı sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kullanılan sayı diğer kurum ve kuruluşlarında kullandıkları ayrı.”

KAYNAK HABERLER.COM

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Pınar Gültekin cinayetinde tutuklu sanık Mertcan Avcı’nın iddianamesi geri iade edildi