a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Husiler tüm dünyaya resmen duyurdu! ABD ve İngiltere Yemen’i vurdu

Husiler tüm dünyaya resmen duyurdu! ABD ve İngiltere Yemen’i vurdu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika Yemen haberleri: İsrail’in, Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam taarruzları sürat kesmeden devam ederken Filistin’e takviye olmak maksadıyla Kızıldeniz’deki gemi ticaretine mahzur olan Husilerden çarpıcı bir açıklama geldi.

ABD VE İNGİLTERE YEMEN’İ VURDU

ABD ve İngiltere, 13 farklı lokasyonda İran dayanaklı Husi güçlere ilişkin 36 maksadı bombaladı.

Yemen’de İran dayanaklı Husiler, ABD ve İngiltere’nin, başşehir Sana dahil 5 kente taarruz düzenlediğini duyurdu.

Husilere bağlı El-Mesire televizyon kanalının X toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, ABD ile İngiltere’nin, Sana’nın yanı sıra Zemar, Hacce ve El-Beyda kentlerini maksat aldığı belirtildi.

11 HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Husilere bağlı “Ensarullah” isimli haber sitesinde ise ABD ile İngiltere’nin, Taiz kentindeki Hayfan ve El-Berah bölgelerine 11 hava saldırısı düzenlendiği aktarıldı.

Haberde, Sana’daki akınların En-Nehdeyn ve Attan bölgelerinde ağırlaştığı kaydedildi.

Saldırıların sonuçlarına ait bilgi verilmezken ABD ile İngiltere’den hususa ait şimdi açıklama yapılmadı.

Husiler daha evvel, ABD ile İngiltere’nin, Hudeyde kentine bağlı el-Luhayya ve Dureyhimi beldelerine akınlar düzenlendiğini duyurmuştu.

Öte yandan, ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’den Kızıldeniz’e fırlatılmaya hazırlanan 6 Husi gemisavar füzesinin imha edildiğini duyurdu.

CENTCOM’un X toplumsal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Kızıldeniz’deki gemilere karşı fırlatılmaya hazırlanan 6 Husi gemisavar füzesine karşı yasal müdafaa maksatlı akın düzenlediği belirtildi.

Saldırının, seyrüsefer özgürlüğünün korunması ve milletlerarası suların daha inançlı hale getirilmesi için gerçekleştirildiği kaydedildi.

 

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kırgızistan tedavi için Türkiye’ye gönderdi!