a

Heykel’den Terminale kesintisiz ulaşım

Bursa’da Kent Meydanı-Terminal arasında faaliyet gösterecek T2 Tramvay Hattında İpekböceği ile test sürüşleri başladı.

Bursa’da Kent Meydanı-Terminal arasında faaliyet gösterecek T2 Tramvay Hattında İpekböceği ile test sürüşleri başladı.

Bursa’da Kent Meydanı ile Terminal arasında faaliyet göstermeye başlayacak T2 tramvay hattında test sürüşleri başladı. Toplam 9 bin 445 metre uzunluğunda 11 istasyonlu T2 hattının, T1 hattına entegrasyonu çalışmaları 3 etap halinde yapılıyor. İki hattın entegrasyonunun sağlanması ile birlikte Terminal’den tramvaya binen vatandaşlar kesintisiz bir şekilde Heykel’e kadar çıkma imkanına kavuşmuş olacak.

HEYKEL’DEN TERMİNALE KESİNTİSİZ ULAŞIM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 25 Nisan’da yaptığı açıklamada çeşitli nedenlerle yapım sürecinde önemli bir gecikme yaşanan Kent Meydanı – Terminal hattında gerek hat üzerinde gerekse de istasyonlarda artık son rötuşların yapıldığını söylemişti.

Başkan Aktaş açıklamasında, “Yaklaşık 9,5 kilometre uzunluğa ve 11 istasyona sahip Kent meydanı – Terminal hattındaki çalışmalarda artık sona yaklaştık. Test sürüşlerinin ardından inşallah haziran ayında da yolculu seferleri başlatmış olacağız. T2 ve T1 hatlarının entegrasyonu ile Heykel ile Terminal’i de birbirine bağlanmış olacağız. Böylelikle Heykel’den tramvaya binen vatandaşlarımız kesintisiz bir şekilde terminale ulaşabilecek” ifadelerine yer vermişti.

kaynak linehaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Osmangazi’de yöresel lezzet şöleni