DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Herkese örnek olacak davranış

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son zamanlarda hayvanlara yapılan şiddet toplumdan büyük reaksiyon alırken, Malatya’da yaşayan 73 yaşındaki Kenan Dingin emekli olduktan sonra, hayvanlar için barınaklar yaparak ilgili kurum ve kuruşlara bağışlıyor.

42 yıllık esnaf hayatının akabinde emekli olan hobi olarak başladığı işi hayır işine dönüştüren Kenan Dingin, kedi, köpek ve kuş meskenleri yapıyor. Emekli Dingin Malatya Büyükşehir Belediyesine kuş meskenleri bağışlayarak herkesin takdirini topladı.

Köşesine çekilmeyip hayır işleri yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da Kenan Durgun’u atölyesinde ziyaret ederek, yaptığı hayır işlerinden dolayı tebrik etti. Kenan Dingin ile bir mühlet sohbet eden Başkan Gürkan, “Uzun yıllar esnaflık yaptıktan sonra emekli olup köşesine çekilmeyen Kenan kardeşim hayvanlar için bir şeyler yapmanın çabası ve uğraşı içinde oldu. Önce ki yıllarda Kenan kardeşimizin bizlere armağan ettiği kuş meskenlerini Battalgazi ilçesinde parklara, okullara ve kurumlarımızın bahçelerine montajını yaptık. Yeni ikram ettiği kuş meskenlerini de uygun yerlere asarak kuşlarımızı soğuk ve sıcak günlerde yuva sahibi yapacağız. Kenan Dingin kardeşimi kutluyor, teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

“Bir geleneği yaşatmaya çalışıyoruz”

Allah’ın insanı bütün canlılardan üstün kıldığını hatırlatan Kenan Dingin, insanların hayvanların hayat alanlarını kısıtladığını, hayvanlara makus muamele ettiğini, bu duruma birçok kişi üzere kendisinin de üzüldüğünü söyledi.

Yaptığı Kuş konutlarında Osmanlı mimarisini kullanarak bir geleneği yaşatmaya çalıştığını vurgulayan Sakin, “Çevremizdeki öbür canlılar bizlere muhtaçtır. Onlara yararlı olmalıyız. Eski zamanlarda hayvanlarla birebir hayat alanlarını paylaşırdık. Betonlaşma, iklim değişiklikleri onların hayat alanlarını daralttı. Bizler bu alanları artırmalıyız. Yapmış olduğum bu konutlarla onların ömür alanlarını müdafaaya çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz bu meskenlerde Osmanlı mimarisini kullanarak bir geleneği de yaşatmaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nevşehir’den İdlib’e 25 tır bims gönderildi