a

Hatay’da su sorunu Cuma günü bitecek

Sarsıntı felaketinin birinci günlerinden bu yana Hatay’ın su şebekesini faaliyete geçirmek için çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) takımları Cuma gününe kadar tüm meseleleri ortadan kaldıracak. Kentin büyük kısmı suya kavuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) grupları Hatay’a zelzelenin birinci gününden bu yana çöken şebeke suyunu hayata geçirmek, fay sınırları üzerinden geçen ana boruları onarmak için çalışıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Hatsu Genel Müdürlüğü’ne ilişkin 7 su üretim tesisi ve 1 içme suyu arıtma tesisini makina ekipman ve teknik takviyesi ile faaliyete geçiren mahallelerdeki kuyulardan da pak su teminine başlayan ASAT, bir çadır kente su arzına başladı.

24 SAAT ÇALIŞIYORLAR

Fay sınırları üzerinden geçen ana boruların kırılması ile sık sık suyu kesip tamir yapan ASAT takımları, farklı bir coğrafyada, bölgeyi bilmedikleri halde, gece gündüz demeden tüm sıkıntıları çözmeye çalışıyorlar. Ana sınırlardaki sıkıntıların Cuma gününe kadar büsbütün çözülmesi hedeflenirken, ASAT arazözleri 24 saat boyunca suyun iletilemediği mahallelerdeki vatandaşlara pak su taşıyor. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Tek yürek olarak üstesinden geleceğiz”