a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Hatay Defne’ye depremzedeler için çadır kent

Hatay Defne’ye depremzedeler için çadır kent

Büyükşehir’in alt yapısını hazırladığı Hatay Defne’deki çadır kentte AFAD ve Kızılay çadırlarının konseyimi devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sarsıntı bölgesi Hatay Defne’deki çadır kent çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bir yandan alanların içme suyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarında sona gelinirken bir yandan da çadırlar büyük oranda kuruldu. Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın da çadır kente yerleşmeye başlayan depremzedeleri ziyaret etti.

AFAD VE KIZILAY’IN ÇADIRLARI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili birden etkileyen iki büyük sarsıntının akabinde süratle organize olan ve en kısa müddette zelzele bölgesine ulaşan takımlar ortasında yer alan Büyükşehir, arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra zelzelenin yaralarının sarılması için de çok değerli çalışmalar yapıyor. Lider Büyükakın uyumunda Hatay’ın Defne ilçesinde konuşlanan Büyükşehir grupları, birinci andan itibaren afet çadırı kurup sıcak yemek dağıtımına başlamıştı. Hala Defne’deki afet çadırında günde iki öğün sıcak yemek, çorba, ekmek ve su ikramı devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir, sarsıntının yaralarının en kısa müddette sarılması gayesiyle da çadır kent kurulması için kolları sıvamıştı. Birinci etapta 1.000 çadırdan oluşan bir ömür merkezi için Büyükşehir büyük oranda alt yapıyı tamamladı. Alana AFAD ve Kızılay’ın çadırları büyük oranda kuruldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dayanışma Marketi yardımları depremzedelerle buluşturuyor