a

Hamazinc Krem Nedir? 5 Etkisi Nedir?

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Hamazinc krem nedir denildiğinde karşımıza cildiye doktorları tarafından sıklıkla hastalara tavsiye edilen bir ilaç çıkmaktadır. 30 g, 60 g ve 90 g’lık  üç farklı gramajda bulunabilir. Ana etken maddesi, “Cadı Fındığı” adıyla da bilinen Hamamelis Virginiana bitkisi özü ve çinko oksitten ibaret olan bu krem pek çok deri rahatsızlığına faydalı olmasıyla haklı bir ün kazanmıştır. Bununla beraber içeriğinde bir yardımcı madde olarak paraben ihtiva ettiğini de söylemeliyiz.

HAMAZINC KREM NE ISE YARAR 1
HAMAZINC KREM NE ISE YARAR

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Hamazinc krem ne işe yarar diye bakıldığında pek çok faydası olan bir ürün olduğu anlaşılmaktadır. Doku büzücü, kanamayı durdurucu ve iltihap giderici etkilere sahiptir. Doku büzücü etkisi ile deri proteinlerinin çökmesini sağlar ve yaralı bölgede doku kalınlaştırıcı etki gösterir. Çizik ve kesik gibi yüzeysel yaralarda, diyabetik ayak tedavisi dahil; kurumuş, çatlamış, yarılmış derinin bakımı ve korunmasında kullanılır.

Hamazinc aynı zamanda güneş yanıkları dahil olmak üzere 1. ve 2. derece yanıklarda da kullanılan bir yanık kremidir. Kanamayı durdurucu etkisi ile yaralı bölgede pıhtılaşmayı hızlandırarak kanama süresini kısaltır. Bunun yanı sıra hafif yanıklarda iltihaplanma belirtilerini gidererek yangı giderici bir etkisi de bulunmaktadır.

Açık yarada da kullanılan bu krem, deride oluşan yara sonrası iltihaplanmayı ve ölü doku oluşumunu azaltır,  yaralı bölgedeki cilt hücrelerinin çoğalmasını arttırarak yara iyileşmesini hızlandırır. Hamazinc, bebeklerin ve küçük çocukların pişiklerinde de faydalıdır. Pişiğe eşlik eden mantar veya bakteriyel enfeksiyon varsa, tedavisi için en çok tavsiye edilen kremlerden birisidir.

HAMAZINC KREM NE ICIN KULLANILIR
HAMAZINC KREM NE ICIN KULLANILIR

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

Hamazinc krem ne için kullanılır şimdi biraz da bundan bahsedelim. Makalemizin başında bu kremin cildiye doktorları tarafından sıklıkla tavsiye edildiğinden bahsetmiştik. Bu ilacın hangi deri rahatsızlıklarında kullanıldığını sıraladığımızda hayretler içerisinde kalabilirsiniz. Zira bu krem pek çok günlük problemimizi çözümleyen bir ürün olarak göze çarpıyor.

  • Açık yaralarda,
  • Kanamayı durdurmada,
  • Deri kızarıklıkları ve çatlaklarında,
  • Pişik ve mantar tedavisinde,
  • Deri kaşıntısını önlemede ve
  • Açık yaralarda iltihabı önlemede etkili bir kremdir.

Buraya kadar bahsettiğimiz etkilerinden başka Hamazinc krem, emziren annelerde meme başı çatlaklarının bakımı ve korunmasında da etkilidir. Pişiğe de etkili olan bu krem, bebekli anneler için iki faydayı bir arada bulundurur.

Bütün bunların dışında diğer bazı ilaçların yan etkisi olarak cildinizde;

  • kızarıklık,
  • kaşınma,
  • sulanma,
  • kabuk bağlama

gibi doku bozuklukları oluşmuşsa yine bu krem sizin için faydalı olacaktır. Sürtünme veya mantar gibi mikroplara bağlı sulanmalı cilt rahatsızlıklarında ve ani gelişen yaraların tedavisinde veya uzun süre yatan hastalarda oluşan yaraların tedavisinde de Hamazinc kremi deneyebilirsiniz.

HAMAZINC KREM NASIL KULLANILIR 1
HAMAZINC KREM NASIL KULLANILIR 1

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Hamazinc krem nasıl kullanılır bundan da bahsettikten sonra bu ilacın fiyatını sizlerle paylaşacağız. Bu krem günde birkaç kez tahribata uğramış deriye sürülebilir. Herhangi bir süre kısıtlaması olmadığından uygun bir ölçüde rahatsızlığı gidermek için kullanılır.

Krem ince bir tabaka halinde kullanılmalıdır. Yanık gibi durumlarda veya açık yara söz konusu ise krem uygulandıktan sonra üzeri steril gazlı bez ile sarılabilir. Annelerin meme başlarının bakımında, her emzirmeden sonra kullanmasında bir mahsur yoktur.

HAMAZINC KREMIN FIYATI
HAMAZINC KREMIN FIYATI

Hamanzinc Krem Fiyatı Nedir?

Hamazinc kremin fiyatına baktığımızda etkinliğine bakılarak uygun fiyatlıdır diyebiliriz. Reçetesiz satılabilen bir ilaç olduğundan herhangi bir eczaneden satın alabileceğiniz bir ilaçtır. Bu yüzden satın alacağınız eczaneye göre fiyatı değişiklik gösterebilecektir. Ancak biraz araştırıldığında ortalama olarak, 30 g. 17 Lira, 60 g. 35 Lira ve 90 g. lık ambalajı ise 43 Lira olarak satışa sunulduğu görülmektedir.

hamazinc krem. fiyatı 2021, Hamazinc krem ne için kullanılır, Hamazinc ekşi, Hamazinc krem Kadınlar Kulübü, Hamazinc krem kullananlar, Hamazinc Krem Fiyat, Hamazinc krem Yüze sürülürmü, hamazinc krem. fiyat 2020, hamazinc krem fiyat 2020, hamazinc krem fiyat 2021,

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Koca: BioNTech üzerine Turkovac çalışmasını başlatacağız