a

Hamas’tan ateşkes açıklaması!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Lübnan merkezli LBC Televizyonuna konuşan Hamdan, Gazze’ye yönelik abluka kalkmadığı, kalıcı ateşkes sağlanmadığı takdirde, çatışmalara kısa ortalar verilmesini öngören tekliflerin “direniş tarafından kabul edilmesinin hiçbir yolu” olmadığını söyledi.

Hamdan, hür bırakılmasını istedikleri Filistinliler ortasında hangi hareketten olurlarsa olsunlar direniş faaliyetlerine katıldıkları yahut liderlik ettikleri gerekçesiyle İsrail’de ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılan isimler olduğunu kaydetti.

“ULUSAL BİR DAVA”

Bu bağlamda Filistin’in Fetih Hareketi başkanlarından Mervan Barguti ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreteri Ahmed Saadat’ın ismini lisana getiren Hamdan, İsrail’de tutuklu bulunanların hür bırakılmasının “ulusal bir dava” olduğunu belirtti.

PARİS TOPLANTISI

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, 28 Ocak’ta Washington’da verdiği bir röportajda, َFransa’nın başşehri Paris’te ABD, İsrail, Mısır ve Katar’ın Gazze’de ateşkes ve esir takasına ait yetkililerle müzakerelerin yapıldığını açıklamıştı.

Hamas Hareketi, 30 Ocak’ta, Paris toplantısından çıkan sonuçlara ait teklifin teslim alındığını ve bunun incelendiğini, verilecek yanıt için de görüşmeler yapıldığını duyurmuştu.

 

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ekvador’dan Rusya adımı! Hepsini ABD’ye devrettiler! Rusya’dan peş peşe açıklama