a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Hamas’ın teklifini reddeden Netanyahu büyük savaşın fitilini ateşledi! Alçakça kelamlar

Hamas’ın teklifini reddeden Netanyahu büyük savaşın fitilini ateşledi! Alçakça kelamlar

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın ateşkes teklifine ait ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile gerçekleştirdiği görüşmenin akabinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

“EMİR VERDİK”

Soykırım hatalısı Netanyahu, ateşkes ve karşılıklı esir takası teklifi sunan Hamas’ın isteklerini kabul etmenin İsrail için yeni bir kıyıma yol açacağını savunarak, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine akına hazırlanması için orduya buyruk verdiklerini söyledi.

Gazze’nin güneyinde 1 milyondan fazla yerinden edilmiş Filistinli sivilin sığındığı Refah kentine ait şu kelamları sarf etti:

“GAZZE KASABI” KOLTUĞUNU KAYBETMEMEK İÇİN DAHA ÇOK MÜSLÜMAN KANI İSTİYOR!

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin ailelerine seslenen Netanyahu, Hamas’ın taleplerinin “gerçek dışı” olduğunu savunarak, askeri baskıyı sürdürmenin esirleri getirmek için tek seçenek olduğunu, Hamas’ın taleplerini kabul etmenin esirleri hür bırakmayacağını, “bilakis yeni bir kıyıma yol açacağını” ileri sürdü.

1 AY İÇİNDE SAVAŞI KAZANACAKLARINI SAV ETTİ

İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze’ye yönelik atakların birkaç ay içinde sonuç vereceğini argüman ederek amaçlarından dönmeyeceklerini kaydetti.

Hamas’a karşı zafere yakın olduklarını Blinken’a aktardığını lisana getiren Netanyahu, bu zaferin Orta Doğu’da yansımaları olacağını vurguladı.

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Netanyahu, Hamas’ın ateşkes teklifini reddetti! Refah’a saldıracaklar