a
  • Haberyum
  • Magazin
  • Günpınar Şelalesi misafirlerini ağırlamaya başladı

Günpınar Şelalesi misafirlerini ağırlamaya başladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Malatya’nın Darende İlçesindeki Günpınar Şelalesi, Covid-19 tedbirleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste konut sahipliği yapan Malatya’nın Darende ilçesi, ziyaretçi akınına uğramaya başladı. Bu kapsamda, Darende Günpınar Şelalesi de ziyaretçiler Covit- 19 virüs nedeniyle kurallara uyulduğu gözlerden kaçmadı. Türkiye’de natürel şelalelerden biri olan ve şık manzarası ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan Günpınar Şelalesinde piknik ortamları, oturma perguleleri ve restaurantı ile hizmet sunuluyor.

Darende Belediyesi şirketi tarafından işletilen Günpınar Şelalesi, hır yıl binlerce yerli ve yabancı turiste konut sahipliği yapıyor. Darende İlçesi Günpınar Mahallesi’nde bulunan Günpınar Vadisi, Günpınar Şelalesinin kaynağı ile şelale arasında nokta alır. 2 kilometre uzunluğundaki vadide birçok mini şelale mini gölet ve mağaralar ile bir kanyon mekan alır. Günpınar Vadisi bir hoşluklar beldesidir. Tabiat yürüyüşü fotoğraf çekmeye münasebetli orta zorlukta bir parkurdur. Darende’de tabiat yürüyüşü için Farklı güzergahlarda vardır. Günpınar Vadisini gezmek için araçla kaynağın yakınına suyun gözüne gidilip dönüş vadi içinden yürüyerek yapılabileceği üzere şelale civarındaki kayalılardan tırmanılarak da vadiye gidilebilir.

Türkiye’nin birkaç saf şelalesinden birisi olan Günpınar Şelalesi, Darende ilçe merkezine 8 kilometre arada. Malatya – Kayseri D-300 Karayoluna 5 kilometre uzaklıktadır. Darende’yi Kayseri cihetinde 3 kilometre geçince sola dönen asfalt yol sizi doğruca Günpınar Mahallesi’nden geçirerek şelaleye ulaştırır. Metrelerce yükseklikten 3 boğum halinde dökülen suların oluşturduğu Günpınar Şelalesi, hoş manzarası, buz üzere kaynak suları, serin havası ve etrafına yaydığı negatif iyon ile ziyaretçilerine sağlık ve hoşluklar sunuyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Seda Sayan’ın sırrı ortaya çıktı