a

Gençlik Bayramına yakışır açılış

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilçeye kazandıracakları Barış Manço Kütüphanesi’ni 19 Mayıs 2022 Gençlik ve

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilçeye kazandıracakları Barış Manço Kütüphanesi’ni 19 Mayıs 2022 Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açacaklarının müjdesini verdi.

Yıldırım Belediyesi, şehrin fiziki altyapısının imar edilmesinin yanı sıra eğitim ve kültür hayatına da ciddi katkılarda bulunuyor. Bu kapsamda eğitime olan desteklerini her yıl arttırarak sürdüren Yıldırım Belediyesi, 2021 yılında hizmete açtığı Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nin ardından, Barış Manço Kültür Merkezi’nin üst katını da yeni nesil bir kütüphaneye dönüştürerek Yıldırım’ın modern, donanımlı 2’nci kütüphanesini 2022 yılı gençlik bayramında ilçeye kazandıracak.

BARIŞ MANÇO KÜTÜPHANESİ İLÇEYE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Belediyesi tarafından Mimar Sinan Mahallesi’ne kazandırılacak olan Barış Manço Kütüphanesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bin 200 metrekare alanda yapılacak modern tasarımlı Barış Manço Kütüphanesi’nde; 10 bini aşkın kitap, bilgisayar laboratuvarı, toplantı salonu, 170 kişilik çalışma alanı bulunacak olup ücretsiz çay, çorba ve internet hizmeti ziyaretçilerin hizmetine sunulacak. Ayrıca kütüphanenin alt katında ise ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte kitap okuyabileceği çocuk kütüphanesi de Yıldırımlı minikler için açılacak. Farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin aynı anda hizmet alabileceği yapısıyla öne çıkacak olan kütüphanenin tasarımıyla da Türkiye’ye örnek olacağını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “İlçemize yeni kütüphaneler kazandırmaya gayret gösteriyoruz. İçerisinde insan yetiştirdiğimiz mekânların sayısını arttırmamız gerektiğinin bilinciyle Yıldırım’da göreve geldiğimizden bu yana gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl hizmete açtığımız Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanemizde 1 yılda 172 bin 590 ziyaretçiyi ağırladık. İnşallah Barış Manço Kütüphanesi de gençlerimizin ve çocuklarımızın uğrak mekânı olacak. Ayrıca Barış Manço Kütüphanesi, Bursa Teknik Üniversitesi’ne yakın olması hasebiyle üniversite öğrencilerimizin derslerine çalışabileceği bir yer olacak. İnşallah Barış Manço Kütüphanesi’ni 19 Mayıs 2022 Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine açacağız. Yaptığımız eğitim yatırımları ile ilçenin ve şehrin kültürel hayatına yön vermeye devam ederek Yıldırım’da daha nice kütüphanelerimizi birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bursa’daki patent başvurularının yüzde 12’si BUÜ’den