DOLAR

32,2077$% -0.04

EURO

34,8673% -0.39

GRAM ALTIN

2.444,07%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

TAM ALTIN

16.022,00%1,01

BİST100

10.218,58%-0,49

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Spor
  • Gençlerbirliği Lideri vazifesinden istifa etti

Gençlerbirliği Lideri vazifesinden istifa etti

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Akdaş, yaptığı yazılı açıklamada, “11 Ocak prestijiyle başkanlık vazifemden istifa etmiş bulunuyorum. Fakat idare heyeti üyesi arkadaşlarımın ricasıyla kararımı açıklamayı Sakaryaspor maçı sonrasına bırakmıştım. Bugün prestijiyle hürmetlerimle kamuoyunun bilgisine sunarım.” tabirlerini kullandı.

Kırmızı-siyahlı kulüpte başkanlık misyonuna birinci olarak 10 Haziran 2021’de seçilen Akdaş, idare heyetine da istifaya ait yazılı açıklama gönderdi. Kelam konusu metinde kulübü büyük bir borç yüküyle Murat Cavcav’dan devraldığını vurgulayan Akdaş, şöyle devam etti:

“Gençlerbirliği Kulübü başkanlık misyonum sırasında borçları ödeyebilmek için birkaç genel heyet yaparak yeni atanan üyelerden katkı bekledim. Maalesef beklediğim maddi katkıyı alamadım. Bilindiği üzere 31 Temmuz 2022’de başkanlığı Sayın Talip Çankırı’ya devrettim. O idarenin de seçimli fevkalâde kongre kararı almasının akabinde delegelerimizin ısrarı üzerine kulübümüze kayyum atanmasını engellemek için başkanlığa tekrar aday oldum. Tahminen de aday olmamam en hakikat karardı ancak kulübüme olan sevdam beni bu türlü yönlendirdi. 25 Eylül 2022’de yapılan kongrede katılan delegelerin büyük çoğunluğuyla tekrar seçildim.”

Akdaş, büyük maddi ve manevi uğraşlarla kırmızı-siyahlı kulübü son iki dönemde Trendyol 1. Lig’de tutmayı başardıklarına işaret ederek, “Eski borçların büyük bir kısmını ödeyebildik. Şirketleşme vaadiyle 14 Ekim 2023 tarihli kongremizde Sayın Cantürk Alagöz ile birleşme kararı aldık ve ortak bir idare heyeti oluşturduk. Sayın Alagöz’e bu devir verdiği katkılar için bir kere daha teşekkür ederim. Kulübümüzün üst sıradaki kadrolarla çok az puan farkı var. Meslek hayatım müddetince, kendime her vakit büyük gayeler koydum ve şükürler olsun hepsini birer birer de gerçekleştirebildim. Ne yazık ki hayatımda birinci kere kulübümde koyduğum maksadın, gelinen nokta ile bağdaşmadığı gerçeğini büyük bir ıstırapla görüyorum. Maddi olarak hayal ettiklerimizi maalesef gerçekleştiremediğimiz bir noktadayız. Her geçen gün öngörülemez bir formda artan sarfiyatlar ve kur artışları tüm uğraşlarımıza karşın artık içinden çıkılamaz bir hal almıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Başkanlığım mühletince kulübümüzün menfaatlerini her şeyin üstünde tuttum”

“Ailem ve yakınlarım bilirler ki Gençlerbirliği sevdam tartışmaya açık değildir.” tabirlerini kullanan Akdaş, şunları kaydetti:

“Başkanlığım mühletince kulübümüzün menfaatlerini her şeyin üstünde tuttum. Yeterli niyet, gayret ve fedakarlık anlayışı ile kulübümüzü fakat bu noktaya kadar getirebildim. Son olarak tekrar üzerime düşen vazifesi yapmak ismine, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda ‘sürdürülebilirliğinin sağlanması’ için şu an çabucak hemen tüm kulüplerin başvurduğu bir prosedür olan ‘şirketleşme’ yolunda adım atmak hedefiyle delegelerimize genel şura davetinde bulunduk. Zira günümüzde futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının profesyonel ve bütünlük içinde yönetilmesi, gelirleri artırıcı bir kurumsal yapıya kavuşması, dinamik bir işleyişe sahip olması şirketleşmeyle elde edilebilecek kazanımlardır. Bu ortada şunu da belirtmeliyim ki geçmiş genel şuralarda kelam verdiğim üzere kulübe yaklaşık 2000 çalışanımdan bir çalışanımı dahi kaydettirmedim.”

Akdaş, şirketleşme gündemiyle yapılması planlanan genel konseyde toplantı kâfi sayısına ulaşılamadığını hatırlatarak, “Bu nedenle de Sayın Alagöz, kulübümüzle alakasını kesmiştir. Çoğunluk sağlanmaması ismine genel heyete girmeyip dışarda bekleyen delege arkadaşlarımızın ve tekraren arandıkları halde genel konseyimize katılmayan delegelerimizin yaptıkları bu davranışların kulübümüzün faydasına olup olmadığını onların vicdanlarına bırakıyorum. Gelinen noktada hem maddi hem manevi olarak önemli manada yıpranmış biri olarak Gençlerbirliği Spor Kulübüne, Gençlerbirliği taraftarına, içinde bulunduğum topluluğa ve aileme, sıhhatime daha fazla ziyan gelmemesi için an prestijiyle başkanlık vazifemden istifa ettiğimi bildirmek istiyorum. Gençlerbirliği’ne olan sevgim ve sevdam hayatımın sonuna kadar yaşayacaktır. Hakkınızı helal edin. Bu ortada istemeyerek de olsa kırdığım, üzdüğüm bireyler varsa hepsinden özür diliyorum. Bize verilen bu değerli vazifesi idaremle birlikte yerine getirdiğimiz kanaatindeyim. Bizden sonra gelecek arkadaşlarımızın, devrettiğimiz noktadan bayrağı daha da üste taşıyacağına olan inancım tamdır.” halinde görüş belirtti.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Burak Gören: ”Türkiye Kupası’na gitmek istiyoruz”