a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Genç bayanların kabusu oldular: Soruşturma açıldı

Genç bayanların kabusu oldular: Soruşturma açıldı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İngiliz polisi, toplumsal medyada yayınlanan ve bayanların gece dışarıda sarhoşken istekleri olmadan sinemaya alındığı paylaşım rekoru kıran görüntüleri incelemeye aldı.

Sarhoş bayanların kasıtlı ve müsaadesiz biçimde kayda alındığı görülürken, toplumsal medyada “Manchester Sokaklarında Dolaşan Hoş Sarhoş Kız”, “26 Ocak 2024’te Manchester’da Bir Gece Denetimini Kaybeden Hoş Bekar Bayanlar” üzere başlıklar açılıyor.

Bu görüntülerin kimilerinde gece dışarıda arkadaşlarıyla sokakta yürüyen ve sarhoş olmayan bayanların da kayda alınarak servis edildiği görülüyor.

Sosyal medya platformlarında bayanları teşhir eden bu imgelerin yayınlanması sonrası soruşturma başlatıldı.

Manchester polisi, kent merkezindeki gece misyon alan tüm memurların her vardiyadan evvel bu mevzuda bilgilendirildiğini açıkladı.

Yetkililer, “Polis memurlarının hepsi bunun çok farkında ve faal olarak çekim yapanları yakalıyor.” dedi.

Yetkililer ayrıyeten, insanların istekleri olmadan toplum içinde sinemaya alınmasının yasadışı olmamasına karşın, “kadınların ve kızların gece dışarı çıkarken kendilerini inançta hissetmeleri gerektiğini” yineleyerek, “kendilerini endişelendirecek ya da probleme sokacak şekilde” sinemaya alınan bayanları derhal polise başvurmaya çağırdı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Jeruselam Post: Hamas geri döndü