a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Evini kaybedenlere geçici konaklama sağlayacak “Evin Umut Olsun” platformu hayata geçirildi

Evini kaybedenlere geçici konaklama sağlayacak “Evin Umut Olsun” platformu hayata geçirildi

Depremde meskenini kaybedenlere süreksiz konaklama sağlayacak “Evin Umut Olsun” platformu hayata geçirildi

Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, Kahramanmaraş merkezli büyük sarsıntı afetinden etkilenen vatandaşların yaralarını sarabilmek için yeni bir yardımlaşma platformu oluşturdu. “Evin Umut Olsun” ismi verilen online platform, konutu uygun olup sarsıntıda meskenini kaybeden vatandaşları ağırlamak isteyenlere aracılık edecek. 

Emlakjet.com üzerinden ulaşılabilen platformda iki başlık yer alıyor. “Evini paylaşıma aç” başlığı altında, meskeninde uygunluğu olan hayırsever vatandaşlar form doldurarak mesken bilgilerini paylaşırken, “Müsait Konut Listesi” başlığında ise muhtaçlık sahipleri uygun olan meskenlerin listesini görebiliyor.

İhtiyaç sahiplerinin uygun olan konutların listesi üzerinden gereksinimlerine uygun olan konutu seçerek mesken sahibi ile bağlantı kurması gerekiyor. İmkânı olan mesken sahipleri, muhtaçlık sahibine transfer de sağlayabiliyor.

Hayata geçirilen platforma kısa müddette 500’e yakın hayırsever kayıt yaptırarak meskenlerini sarsıntıda meskenini kaybedenlere açtı. Meskenlere yerleşmeler başladı, 119 konuta yerleşen kişi sayısı 389’a ulaştı.

Evlerini sarsıntıda meskenini kaybedenlerin barınma gereksinimi için açmak isteyen konut sahipleri ve gereksinim sahipleri platforma https://www.emlakjet.com/evin-umut-olsun/ adresi üzerinden ulaşabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan: Biz büyük bir aileyiz