a

Eski Devlet Başkanı Medvedev’den açıklama

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 42. gününde dikkat çeken bir gelişme

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 42. gününde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Telegram üzerinden yayın yapan eski Rusya Devlet Başkanı Medvedev, Buça’da yaptığı katliamlarla dünyayı ayağa kaldıran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Vladivostok’tan Lizbon’a uzanan bir Rus imparatorluğu kurmaya çalıştığını öne sürdü. Öte yandan Medvedev, Rusya’nın Ukrayna’daki görevinin ülkeyi askerlerden ve Nazilerden arındırmak olduğunu belirtti.

Rusya‘nın Ukrayna‘yı işgalinde 42 gün geride kalırken, dünya Ukrayna‘nın başkenti Kiev’e 37 km uzakta bulunan Buça kentindeki katliam nedeniyle Rusya lideri Putin’e öfke kusuyor. Ancak ortaya atılan iddialar işgalin Ukrayna ile sınırlı kalmayacağı yönünde.

PUTİN’İN İMPARATORLUK HAYALİ

Rusya Devlet Başkanı Dimitry Medvedev de, Telegram üzerinden yaptığı yayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Vladivostok’tan Lizbon’a uzanan bir Rus imparatorluğu kurmaya çalıştığını söyledi.

“RUSYA’NIN GÖREVİ UKRAYNA’YI NAZİLERDEN ARINDIRMAK”

Medvedev, Rusya’nın Ukrayna’daki görevinin ülkeyi “Askerden ve Nazilerden arındırmak” olduğunu, bu görevlerin bir gecede tamamlanmayacağını ve sadece savaş alanında çözülmeyeceğini belirtti.

“LİZBON’DAN VLADİVOSTOK’A KADAR UZANAN BİR AVRASYA”

Ukraynalıların bir kısmının “sahte söylentilerle dolu kanlı bilincini” değiştirmek gerektiğini öne süren eski devlet başkanı, mesajına emperyalist imalarla ve çok daha geniş bir planla devam etti:

“Hedef, Ukrayna’nın gelecek nesilleri için barış ve nihayet Lizbon’dan Vladivostok’a kadar uzanan bir Avrasya inşa etme olasılığı.”

KAYNAK HABERLER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD’de öldürülen rap müzik sanatçısı sahnede sergilendi