a

Eski ciroyu süratli yakaladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Koronavirüs devrinde alınan önlemler kapsamında çok sayıda işletme faaliyetlerine ara verdi. Bu süreçte kapanan iş noktalarını açılma gününe kadar komple yenilediklerini belirten Tunatan Küme Idare Kurulu Başkanı Tuna Tan, “Tesislerde pandemi sonrasındaki sıradanlaşma sürecinin gerekliliklerin de ötesin önlemler alındı. Yapılması gerekenleri çok süratli halde tarafına getirdik. Tüm hazırlıklarımızı bu devrin koşullarına münasip biçimde gerçekleştirdik” dedi. Bu hazırlık periyodu sayesinde yeni satış kısımları belirten Tan, “Tesislere otomobille yahut geçerken alınacak formda yeni paketleme sistemleriyle satış kısımlarını oluşturuldu. Bu sayede 20 gün içinde tesisler koronavirüs öncesindeki cirosunu yakalamayı başardı. Biz de yeni yatırımlara devam edeceğiz” halinde konuştu.

30 TESCİLLİ ESER

Bugün yöresel market ve tesisleri ile günde 10 bin kimseye hizmet verdiklerini belirten Tan, “Buradaki güçlü sirkülasyon aynı zamanda Sakarya’nın tanıtımı için de büyük önem arz ediyor. 1965 yılında itibaren daima bu anlayışla hareket ettik. 1990 yılında 10 olan çalışan sayımız yaptığımız yatırımlarla birlikte artık 300’e ulaştı” diye konuştu. Sakarya’nın mahallî kıymetlerine ve eserlerine paha verdiklerini ve tüm yaklaşımlarını bu çerçevede çizdiklerini söz eden Tan, “Özellikle Sakarya kabağının inovasyonu ile yakından ilgilendik. Bu mevzuda çok fazla çalışma yaptık. 30’dan fazla yeni eserin tescilli üretimini gerçekleştirdik” dedi.

‘KABAKLAVA’ VE ‘KABAKMACUN’

Sakarya kabağı konusundaki çalışmalarının sürdüğünü belirten Tuna Tan, “Bu mevzudaki inovasyonumuzu bir adım ileriye taşıyarak ‘Kabaklava’ ve ‘Kabakmacun’ isimli eserlerimizi ortaya çıkardık. Bu iki isim Türk Lisan Kurumu’ndan (TDK) armağan aldı. Çeşitli fuarlarda Sakarya’yı temsil ederek yörenin tanıtım gücünü arttırdı. Bu çalışmalarla 100’u aşkın armağan aldık” sözlerini kullandı. 

İSTİHDAMDA BAŞARILI ALTYAPI MODELİ

Tunatan markasının yenilikçi bir vizyonla hareket ettiğini söyleyen Tuna Tan, “Yıllar önce 80 metrekarelik kiralık bir lokanta ile başlayan iş hayatımız bugün 15 bin metrekareyi aşan büyüklükteki tesislerimizle devam ediyor. Çalışanlarımız bir altyapı kültürü ile yetişip bu kültürü bir sonraki nesle taşıyor. Bu durum aynı zamanda çalışanlarda bir aidiyet hissini da beraberinde getiriyor. Çalışanlar haberli ve donanımlı bir hizmet modelinin içinde kendini geliştirme fırsatı buluyor. Bu süreçte mahallî lezzetlerden oluşturduğumuz ‘Tunatan Mutfağı’ da bu anlayış içerisinde büyüyerek devam ediyor” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Coinbase Üzerinden COMP Kazanmak Velev Misiniz?