a

En İyi 6 Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modelleri arasından bir tercihte bulunurken saçınızın yapınızı ve yüz şeklinizi dikkate almanız gerekiyor. Kadınlar için zengin bir çeşitlilik arz eden saç modelleri erkek modasında da önemli bir yer tutuyor.

2022 En İyi Erkek Saç Kesim Modelleri

Her modelin herkese yakışmadığı bir gerçek. Bu nedenle tercih edeceğiniz saç modeline karar verirken, yüzünüzle nasıl uyum sergileyeceğine bakmalısınız. Ayrıca nasıl bir saç yapınız olduğu da önemli. Meselâ düz saçlara mı sahipsiniz yoksa saçlarınız kıvırcık mı?

Bu detaylara özen göstererek sizin için en doğru saç kesim modelini rahatlıkla bulabilirsiniz. İşte, ilham verecek bazı en güzel erkek saç modelleri:

Oval Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri
Oval Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri

Oval Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Bu yüz tipine sahip kişilerde, çene bölgesinin yuvarlak hatlara sahip olduğu görülüyor. İyi haber, tüm saç modelleri sizin için uygun.

Elmas Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modeli
Elmas Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modeli

Elmas Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modeli

Elmacık kemikleri geniş olup, alın ve çene, bu yüz şeklinde eşit boydadır. Elmacık kemiklerinin genişliğini kamufle edecek, daha dar gösterecek modellere yönelebilirsiniz. Örneğin kahkül bırakmayı tercih edebilirsiniz.

Üst tarafları uzun, yan tarafları kısa saç modellerinden kaçınmanız önerilir. Bunlar yakışıklılığınıza gölge düşürebilir.

Ucgen Yuze Gore Erkek Sac Modelleri
Ucgen Yuze Gore Erkek Sac Modelleri

Üçgen Yüze Göre Erkek Saç Modelleri

Bu yüz tipine sahip kişiler; dar elmacık kemiklerine, sivri bir çene yapısına ve geniş çene kemiğine sahiptir. Bu yüzlere kısa saç modelleri yakışır.

Yuvarlak Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri
Yuvarlak Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Yüzünüzün orantısını bozabilecek saç modellerinden uzak durmalısınız. Yüzü oval gösterecek bir saç modeli seçebilirsiniz. Saçınızın yanları kabarık, hacimli olmamasına dikkat etmelisiniz.

Dikdortgen Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri
Dikdortgen Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Yüzünüzün genişliği uzunluğuna göre daha azsa, dikdörtgen yüz tipine sahipsiniz. Alnınızı örten bir saç modeli sizin için gayet idealdir. Saçınızın yan taraflarını kısa tutmamalısınız. Öte yandan favori bırakmayı da ihmâl etmemelisiniz. Saçların üstünü havaya kaldırıp, yanlarını kısa bırakmak gibi bir hata yapmamalısınız. Bu sizi iyi göstermeyecektir.

Kare Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri
Kare Yuz Sekline Gore Erkek Sac Modelleri

Kare Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Saç modelleri erkek için söz konusu olduğunda, kare yüz şekline sahip kişilere verilebilecek tavsiye, kısa saç modellerinin tercih edilmesidir. Tabii fazla kısa olması da yanlıştır.

Erkek saç modelleri 2022, Erkek saç modelleri Kısa, Erkek saç modelleri 2021, Klasik kısa saç modelleri erkek, En karizmatik erkek saç modelleri, Modern erkek saç modelleri, Erkek uzun saç modelleri 2021, Erkek kısa saç modelleri 2021,

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nişan Saçı Modelini Nasıl Seçmelisin?(Resimli)