a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Erdoğan’ın 82 günde liderlerle korona diplomasisi!

Erdoğan’ın 82 günde liderlerle korona diplomasisi!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs vakasının Türkiye’de görüldüğü 11 Mart tarihinden, kontrollü sosyal hayatın ilk günü sayılan 1 Haziran’a kadar dünya ülkelerinin liderleriyle yoğun telefon diplomasisi yürüttü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye’de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran’a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Türkiye’de görüldüğü günden itibaren geçen 82 günlük süreçte uluslararası temaslarla birçok ülke liderleri ile görüştü.

Bu süreçte çeşitli zirve, tören ve etkinliklere katılan Erdoğan, salgın tedbirleri ve bilgilendirmelerini canlı yayınlar ve sosyal medya hesapları aracılığıyla gerçekleştirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gökçek’in İmamoğlu’nun türbeye giriş şekline yaptığı yorum sunucuyu bile şaşırttı