a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Erdoğan’dan Libya açıklaması: Doğru bulmuyorum, adam gibi seçim yapılmalı

Erdoğan’dan Libya açıklaması: Doğru bulmuyorum, adam gibi seçim yapılmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE dönüşü medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan Libya'daki seçim süreci, Körfez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE dönüşü medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan Libya’daki seçim süreci, Körfez ile yeni dönem ve olası Rusya-Ukrayna savaşı konularında önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi BAE ziyareti, iki ülke arasındaki iş birliğini yeni bir döneme taşıdı. Yıllardır devam eden soğuk rüzgarlar, yerini dostluk ve kardeşlik ile işlenen yeni döneme bırakırken, 13 iş birliği anlaşmasının imzalandığı tarihi zirve sonrası Erdoğan dönüş yolunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aralarında Kanal 7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Zahid Akman’ın da bulunduğu gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Libya’da yaklaşan seçim dönemi, Körfez ülkeleri ile yeni dönemde ilişkiler ve olası Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan'dan Libya açıklaması: Doğru bulmuyorum, adam gibi seçim yapılmalı

“LİBYA’DA ADAM GİBİ SEÇİM YAPILMALI”

Libya’da son dönemde çalkantılı olaylar yaşanıyor. Dibeybe’ye yönelik suikast girişimi, Tobruk’ta Hafter’e yakınlığı ile bilinen ve uluslararası makamların kabul etmediği meclisin Fethi Başağa’yı Başbakan adayı çıkartması ülkede siyasi karmaşaya neden oldu. Siyasi karmaşa ile ilgili ilk kez konuşan Erdoğan, yaklaşan seçim süreci, Tobruk’taki meclisin kararı ve Dibeybe’ye yönelik suikast ile ilgili değerlendirmede bulundu:

KAYNAK haber 7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rusya-Ukrayna gerginliğ, Türk turistlerin Ukrayna gezilerini durdurdu