DOLAR

32,2254$% 0.06

EURO

35,0943% 0.19

GRAM ALTIN

2.505,31%0,22

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

TAM ALTIN

16.166,00%1,11

BİST100

10.643,58%3,14

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Erdoğan masaya vura vura söyledi! Kimseden dilenmeden kendimiz yapıyoruz

Erdoğan masaya vura vura söyledi! Kimseden dilenmeden kendimiz yapıyoruz

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Erdoğan masaya vura vura söyledi! Kimseden dilenmeden kendimiz yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 yeni millet bahçesinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Salgın sürecinde yaptığımız bu yatırımların önemi çok büyük. Kimseden para dilenmiyoruz, yatırımlarımızı kendimiz yapıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Millet Bahçesi’nde düzenlenen törenle İstanbul Pendik ve Halkalı, Sakarya, Samsun, Sivas, Diyarbakır, Trabzon, Batman, Bursa ve Elazığ’da yapımı tamamlanan 10 millet bahçesinin toplu açılışı yapıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Millet Bahçelerini 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açmaktan ayrıca  mutluluk duyuyorum. İnşaasında görev alan herkesi tebrik ediyorum.

Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak Millet Bahçelerimizden 13’ünü daha önce hizmete açmıştık. Bugünkülerle birlikte 23 Millet Bahçesi’ne ulaşıyoruz. Dünyadaki kimi şehirlerin merkezinde yer alan park ve bahçeleri seyreden milletimiz artık Ankara’da ve diğer illerimizde bu tür mekanlardan bizzat istifade edecek. Yeşil alanlar olmazsa olmazımızdır. Çok zengin imkanlara sahip millet bahçesini başkentimizin hizmetine sunmayı istiyoruz. Toplam büyüklüğü 550 bin metrekareye yaklaşan Millet Bahçelerimiz iftihar verici eserlerdir.

“90’LARDA TÜRKİYE BU YÜKÜ TAŞIYAMAZ HALE GELDİ”

Türkiye’nin Cumhuriyet dönemindeki şehircilik geçmişi istikrasız bir şekilde ilerlemiştir. 1990’lı yıllara Türkiye bu yükü taşıyamaz halde gelmiştir.

TÜM İLLERE MİLLET BAHÇESİ

İBB Başkanlığı görevini devraldığımızda şehirdeki binaların neredeyse 4’te 3’ü kaçak yapı konumundaydı. İşe en acil ihtiyaçlardan başladık. İstanbul’da KİPTAŞ, Türkiye genelinde TOKİ vasıtasıyla konut üretmemizin nedeni budur. Ülkemiz artık yılda 1 milyona varan konut üretimi yapıyor. 2023 yılına kadar 81 ilin tamamını Millet Bahçeleri ile donatmış olacağız

“KİMSE İNKAR EDEMEZ”

Türkiye’nin salgın krizinden en az hasarla çıkmasını son 18 yılda yaptığımız hazırlıklara borçluyuz.  Hiç kimse son 3 ayda yaşadıklarımızın ardından 83 milyon hep birlikte iyi ki Türkiye’de yaşıyoruz, iyi ki bu ülkenin vatandaşıyız dediğimizi inkar edemez.

ERDOĞAN’DAN İPTAL EDİLEN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI HAKKINDA AÇIKLAMA

Salgın döneminde çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Geçtiğimiz haftaki sınırlamaların ardından bu yöntemi kullanmayı düşünmüyorduk.

Vaka sayısı 700’den yeniden bin sınırına dayandı. Sokağa çıkma kısıtlamasını yeniden gündemimize aldık. Dün gece ilan edilmişti. Bu 15 şehir başta olmak üzere ülkemizin 4 bir yanından vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı yayılmayı önleme ve vatandaşımızı koruma olan bu kararın farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2.5 ay bir aranın ardından yeniden günlük hayatına vatandaşların sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun içi Cumhurbaşkanı olarak 15 ilimizde açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması kararını iptal etme kararı aldım.

“BÜYÜK DEVLET OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK”

Ülkemizin salgın dönemindeki kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıkmalıyız. 
Gelişmiş ülkelerde bile maske savaşları yaşanırken, biz hem kendi vatandaşlarımıza sahip çıktık hem de 102 ülkeye el uzattık. Biz salgın döneminde büyük devlet olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik.

VEYSEL EROĞLU’NUN İSMİ VERİLDİ

Şu kısa sürede bir taraftan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptık. Bunun dışında 45 günde 1008 odalı hastanelerin açılışını yaptık. Salgın döneminde ülkemize en modern hastaneler kazandırdık. Ilısu Barajı gibi dev bir eseri hizmete açtık. Adını da geçmişte yine bizim özellikle İstanbul’da İSKİ Genel Müdürüm olan daha sonra bizim özellikle Tarım Orman Hayvancılık Bakanımız olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun adını verdik.

ERDOĞAN’DAN LİBYA MESAJI

-Yarın Yusufeli Barajı’nın 3 milyon metreküpüncü beton dökme törenine video konferansla buradan iştirak edeceğiz. Tamamlanan baraj açılışlarımızı pey der pey yapmaya devam edeceğiz. Savunma sanayiinde birbirinden önemli projeler sonuçlanma aşamasına geldi.

Askerimiz Barış Pınarı Hareketi’nde gerçekten destanlar yazıyor. Kuzey Irak’ta destanlar yazılıyor. İdlib’de destanlar yazmaya devam ediyorlar. Askerimiz son birkaç gün içerisinde Libya’da Libyalı kardeşleriyle verdikleri mücadelede hedeflenen planlara doğru yürüyor

-Çok sayıda çalışmamız var. Her adımı yakından takip ediyoruz. Salgın sonra bu yatırımların çok faydası olacağına inanıyoruz. Bazıları garip garip şeyler konuşuyor ekonomi şöyle böyle. Kendi imkanlarımızla terörle mücadeleyi sürdürüyoruz, Kimseden para dilenmiyoruz, yatırımlarımızı kendimiz yapıyoruz. Herkes birbirinin elindeki maskeleri toplayıp kaçırırken biz ise kendimiz üretiyor ve dünyaya gerekli desteği veriyoruz. Millet olarak birlik ve beraberliğimize kardeşliğimize sıkı sıkıya sarıldığımızda aydınlık bir geleceğin bizi beklediğini görüyoruz.

SENFONİ ORKESTRASI BİNASI TAMAMLANIYOR

-Yıl sonuna kadar inşallah burada dev bir millet parkını açacağız. Tüm Ankaralılar çocuk ve eşleriyle gelip gezintilerini yapacak güzellikler içerisinde yaşamlarını sürdürecekler. Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası’nın 29 Ekim’de binasını bitiriyoruz. Hız dediğiniz aman bizde var. Rahmetli Süleyman Demirel döneminde başladı. Derdimiz bizim başka. Dünyaya örnek bir ülke, güçlü bir ülke olacaksak eserlerle olacağız. Bu eserler yaptıklarımızla ortaya çıkıyor.

-Cumartesi pazar sokak kısıtlaması kaldırılmıştır bunu yeniden bu arada duyurayım.

Konuşmanın ardından millet bahçelerinin açılışı yapıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

erdoğan,Akar ve komutanların sınır bölgesindeki toplantısına katıldı…