a

Enkazdan Kurtarılan Kediye Makur Desteği

Depremin akabinde afet bölgesine giden Menemen Belediye Arama Kurtarma (MAKUR) takımı çalışanı, 10 katlı bina enkazından kurtarılan bir kediye serum taktı. Canla başla çalışmalarını sürdüren MAKUR takımı, “Enkaz altından çıkarılan her canlı yorgunluğumuzu unutturuyor, umutlarımızı büyütüyor” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntının akabinde afet bölgesine giden Menemen Belediye Arama Kurtarma grubu, AFAD koordinesindeki çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor. Adana’nın Osmaniye ilçesinin akabinde Gaziantep’in İslahiye ilçesine giden MAKUR grubu, bölgede arama kurtarma çalışmaları haricinde acil yardım materyallerinin de mağdur vatandaşlara sevkini koordine ediyor.

“Umutlarımız tazeleniyor”

Önceki gün 10 katlı apartmanın enkazında arama yapan takımlar, kedi sesi duydu. Sesin geldiği alanda yapılan çalışmada enkazdaki kedi sağ olarak kurtarıldı. Menemen Belediyesi Arama Kurtarma (MAKUR) grubunda vazifeli veteriner teknikeri Gönül Teymur, enkaz altından çıkarılan kediye serum taktı. Damar yolunu açan Teymur, “Enkazdan çıkarılan kedi çok zayıftı. Besin ve su kaybı nedeniyle damar yolunu açarak destek yaptık. Enkaz altından çıkarılan her canlı yorgunluğumuzu unutturuyor, hepimizin umudunu tazeliyor. O anki hissimi anlatamam” dedi.

Bir can, bir nefes için…

MAKUR takımının Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaptığı çalışmalara katılan Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Diğer 9 kentimiz üzere burada da çok sayıda bina yıkılmış durumda… Devletimiz, Milletimiz burada… Umudumuzu kaybetmiyoruz. Her bölgede gece gündüz ağır bir çalışma yürütülüyor. MAKUR takımımız de AFAD Uyumunda zelzelenin ikinci günü ulaştıkları bölgede titizlikle çalışıyor. Bir can, bir nefes için burada çok önemli emeğe şahit oluyoruz. Emeklerine, yüreklerine sıhhat. Allah, bölgede misyon yapan tüm takımlara güç kuvvet versin, işlerini kolaylaştırsın. Dualarımız onlarla” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nilüfer Belediyesi afet bölgesinde aşevi kurdu