a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Engelleri Depremzedelere Koşmalarına Mani Olamadı

Engelleri Depremzedelere Koşmalarına Mani Olamadı

Gölcük Belediyesi Manisiz Hayat Merkezi’ne kayıtlı bireyler kendi imkanları ve hayırseverlerin de yardımlarıyla aldıkları medikal yardım gereçlerini Hatay’a ulaştırdı.

Gölcük’te yaşayan engelli bireyler, pürüzlerini bu sefer Kahramanmaraş’ta yaşanan asrın felaketinden kurtulan depremzedeler için aştılar. Sarsıntının çabucak akabinde yardım faaliyeti başlatan Gölcük Belediyesi Manisiz Hayat Merkezi’ne kayıtlı bireyler, kendi imkanları ve hayırseverlerin de yardımlarıyla medikal yardım gereçleri aldılar.

Engelli bireylerin ihtimamla paketledikleri yardım gereçleri, Gölcük Engelliler Derneği Lideri Hasan Bat ve takımı tarafından Hatay’a ulaştırıldı.

ENGELLİLERİN YARDIMLARI HATAY’A ULAŞTI

Başkan Bat ve beraberindeki takım, yardım materyallerini Hatay’da kendilerini karşılayan Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer eşliğinde yardım toplama merkezine teslim ettiler. Bat ve beraberindeki takımı daha sonra depremzede çocuklara çikolata ikram ettiler. Lider Sezer, hassas davranışları için Lider Bat ve tüm Gölcüklü engellilere teşekkür etti.

YARDIM MATERYALLERİNİ İHTİMAMLA HAZIRLADILAR

Gölcüklü engelli bireylerin yardımlarıyla hazırlanan yardım kolileri içerisinde; 20 adet manuel tekerlekli sandalye, 11 adet çocuk ve yetişkin hava ventiratör, 1 adet hasta taşıma sedyesi, 8 adet wolkır yürüteç, 26 adet koltukaltı bastonu, 5 koli beden temizleme ıslak havlusu, 21 koli yetişkin hasta bezi, 5 koli yetişkin mont, atkı, bere, eldiven, 12 adet çocuk eşofman ekibi, 12 adet yetişkin yağmurluk yer aldı.

YARDIMLAR GEREKSİNİMİ OLAN DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILACAK

Bölgeye ulaştırılan yardımlar, Hatay Defne Şehit Serkan Talan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zelzele Lojistik Dağıtım Merkezi’nden muhtaçlık sahibi depremzedelere ulaştırılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İzmir’den başlatılan “Umut Hareketi” umut köprüsü oldu