DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Ekrem İmamoğlu’ndan yeni Ayasofya açıklaması!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yunanistan’da yapılan Memleketler arası Delphi Ekonomi Forumu’na telekonferansla katıldı.

İMAMOĞLU’NA AYASOFYA SORUSU

İmamoğlu’na katıldığı panelde, Ayasofya’nın ibadete açılması konusu hakkındaki görüşleri soruldu. Gazeteci Alexis Papachelas, İmamoğlu’na “Ayasofya ibadete açılmalı mı? Bahisle ilgili mülahazalarınız nedir?” sorusunu yöneltti.

İMAMOĞLU ”AÇILMASIN” DEDİ

İmamoğlu, kendisine yöneltilen bu soruya “Ayasofya’nın ibadete açılması üzere bir muhtaçlığın bulunduğuna inanmıyorum. Türkiye’nin ve yerkürenin öbür problemleri var ve bu bahsin iç siyaset gereci olarak kullanılmaması gerekiyor. Türkiye’deki ibadethanelerden ve tarihi yapıtlardan merkezi hükümet, Turizm Bakanlığı ve kurumları sorumlu. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın sorumluluğu altında bulunmuyor” laflarıyla cevap verdi.

REAKSIYONLA KARŞILANDI

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun verdiği karşılık kadar Yunanlılarla Ayasofya’yı konuşması reaksiyonla karşılandı.

FOX TV’DE 2. AÇIKLAMA: TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNİN BUNA MUHTAÇLIĞI YOK

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Yöneticisi Ekrem İmamoğlu, Yunan gazeteciye yaptığı açıklamanın akabinde FOX TV’de Çalar Saat programına konuk oldu.

Program sunucusu İsmail Küçükkaya, İmamoğlu’na Yunan gazeteciye yaptığı Ayasofya açıklamasını sordu.

İBB Yöneticisi Ekrem İmamoğlu soruya “Burada söylediğim benim çok net. Sorular soruldu, daha çok pandemi ve kentler konuluydu. O arada, moderatör bunu sordu. Söylediğim şey şu; Türkiye’nin gündeminin buna gereksinimi yok. Bu türlü bir husus yok, gündem yok. Yanıtım çok net. Bu gündem değil, sair problemlerimiz var. Ayasofya, 1500 yıllık tarihi bir emanet. Orada ezan-ı şerifimiz okunuyor her vakitte. İslami ürünlerin sunulduğu külliye tarafı var. Türkiye’nin gündemi değil.” biçiminde yanıt verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TBMM Yöneticisi Şentop’tan Ayasofya ve Topuz açıklaması