a

Edremit İçin Acil Eylem Planı Toplantısı

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan Edremit’teki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda liderleri ve muhtarlar ile bir ortaya geldi. Atatürk Gençlik Merkezi’nde yapılan toplantıda sarsıntı konusunda Edremit için acil aksiyon planı konuşuldu.

Edremit Atatürk Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Kahramanmaraş merkezli 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntıdan sonra Edremit için belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi. Edremit’in acil aksiyon planı hakkında açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir ortaya gelerek imar ruhsatları verilmesini durdurduklarını belirtti. Risk İdaresi ve Kentsel Güzelleştirme Müdürlüğü’nün hayata geçirileceğini gerekli tedbirlerin alınacağını da kelamlarına ekledi.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, “Edremit bu felakette büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Bilhassa Edremit’in gençlerine özverili çalışmalarından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz. Kısa müddette önemli bir çalışmayla kentimizin risk haritasını çıkardık. Kentin tüm ögeleri sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edeceğiz. Bu yaşanan felaket hepimizi ürküttü. Edremit zelzele neslinin üzerinde önemli riskli bir bölgede yaşıyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok. Bizim artık Edremit’te zelzeleye dirençli bir kent dönüşümüne ivedilikle başlamamız gerekiyor. Bir hareket planı oluşturacağız, Edremit’in bütün dinamikleri ile birlikte bu hareket planını ortaya koyup bir bir hayata geçireceğiz.” dedi.

Toplantıya Edremit Belediyesi Lider Yardımcıları, meclis üyeleri, ünite müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaf odaları liderleri katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çumra Hatay’daki depremzedeler için Konteyner Mahallesi kuracak