a

Edirne’de lavanta tarlasında fotoğraf aktifliği

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Edirne Kültür ve Turizm Müdüriyeti ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) işbirliğiyle Selin ve Yasin Deniz çiftinin Orhaniye köyündeki lavanta tarlasında düzenlenen aktifliğe 90 fotoğrafçı katıldı. Tarla girişinde aktifliğe katılanların ateşleri hizmetlilerce ölçüldü ve maske dağıtıldı.

Aktiflikte birbirinden renkli kıyafetlerle lavantaların arasında dolaşan modeller, fotoğrafçılara poz verdi. Vilayet Kültür ve Turizm Yöneticisi Kemal Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son periyotta tarımla uğraşan teşebbüsçüler tarafından yetiştirilen lavantanın ekonomik manada önemli bir kıymet olduğunu söyledi. Lavanta tarlalarıyla fotoğraf sanatkarlarını buluşturduklarını belirten Soytürk, “Geçen hafta Trakya Ziraî Araştırma Enstitüsünün lavanta tarlasında pandemi önlemleri alınarak vatandaşlarımızla buluşmuştuk. Bugün de bir girişimcimizin tarlasında EFOD üyesi fotoğrafçıları eşsiz hoşluklarla buluşturduk. Hoş bir aktiflik. Iştirakçilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Soytürk, önümüzdeki hafta ayçiçeği tarlalarında da benzeri bir aktiflik düzenleyeceklerini belirtti. Doğal fotoğraf stüdyosu niteliğindeki lavanta tarlalarında önümüzdeki yıl şenlik havasında bir program düzenlemek istediklerini tabir eden Soytürk, “Geçen yıl lavanta tarla günleri etkinliklerinde 60 bin ziyaretçimiz vardı. Önümüzdeki yıl Kovid-19 süreci olmayacak inşallah.

Daha şık bir aktiflikle 100 bin ziyaretçi hedefliyoruz. Hem ekonomik manadaki katma bedeli hem turizm manasındaki bedeliyle, Balkanlardan gelecek yabancı turistlerle bir arada şık bir lavanta aktifliği yapacağız.” diye konuştu. Tarla sahibi Yasin Deniz de tarlalarında fotoğraf aktifliği düzenlenmesinden şad olduklarını belirterek, benzeri proğramlara her zaman hazır olduklarını kaydetti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Van Gölü koyları sıradanlaşma süreciyle kampçıların mekanı oldu